Zadzwoń teraz:

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży to ważny element polisy majątkowej w ogóle. Jest to rozszerzenie ochrony podstawowej, inaczej umowa dodatkowa, która pozwala zabezpieczyć przede wszystkim ruchomości domowe. Włamanie i kradzież to bardzo przykre doświadczenie, ponieważ zazwyczaj wiążą się z nim straty finansowe.

Jak obliczyć, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od kradzieży?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile takie rozszerzenie może kosztować. Składka dodatkowa, która zwykle jest wliczona w całe ubezpieczenie, zależna jest bowiem w dużej mierze od tego, co zostanie objęte ochroną i jakich sum ubezpieczenia oczekuje ubezpieczony.

W ramach tej polisy ochroną może zostać objęty zarówno dom, czyli mury i stałe elementy, jak również ruchomości domowe. Zwykle klienci znacznie bardziej koncentrują się właśnie na tym drugim elemencie, czyli na mieniu ruchomym. Oczywiście, jest to zrozumiałe, ponieważ w przypadku mieszkania rzadko kiedy skradzione zostają stałe elementy. Znacznie częściej przedmiotem zainteresowania złodziei stają się przedmioty wartościowe, znajdujące się w domu i które można niepostrzeżenie wynieść.

Obliczenie składki za takie ubezpieczenie mieszkania jest możliwe przy wykorzystaniu specjalnego kalkulatora ubezpieczeń. Wystarczy wprowadzić do niego dane nieruchomości oraz zaznaczyć wszystkie rodzaje i kategorie ruchomości domowych, które mają zostać objęte ochroną, wprowadzić oczekiwane sumy ubezpieczenia i poczekać na informację z systemu. To najbardziej wiarygodny i miarodajny sposób na uzyskanie informacji o składce za takie ubezpieczenie.

Co wpływa na składkę przy ubezpieczeniu mieszkania od kradzieży?

Głównym czynnikiem kształtującym składkę są tutaj kategorie objętych ochroną przedmiotów oraz wybrane sumy ubezpieczenia.

Ochroną mogą być objęte nie tylko sprzęty domowe RTV czy AGD, ale również biżuteria, dzieła sztuki czy wartości pieniężne. Im więcej zostanie włączone do ochrony, tym wyższa będzie składka. Jeżeli zaś chodzi o sumy ubezpieczenia, to klient określa, jaka ma być maksymalna wartość polisy, oznacza to, że jeżeli szkoda przekroczy tę kwotę, to ubezpieczony otrzyma maksymalnie tyle, na ile się ubezpieczył. Jeżeli jednak wartość szkody będzie mniejsza, to ubezpieczony otrzyma całe odszkodowanie, o które wnioskuje.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!