Zadzwoń teraz:

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo ważny element ochrony swojego majątku, a jednocześnie sposób na zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa i spokojnego snu. Polisa pozwala bowiem zrekompensować powstałe w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia szkody bez konieczności pokrywania ich z własnych środków.

Czy warto wybrać najtańsze ubezpieczenie mieszkania?

To, jakie ubezpieczenie mieszkania zostanie wybrane, powinno zależeć przede wszystkim od samego ubezpieczającego. Znaczenie ma bowiem jego zakres przedmiotowy – co ma być objęte ochroną, zakres finansowy, czyli wybrane sumy ubezpieczenia oraz zakres ryzyk, za które firma przejmuje odpowiedzialność.

Niektórzy klienci zainteresowani są wyłącznie ubezpieczeniem mieszkania, jako lokalu. Ochroną otaczają więc mury i stałe elementy, a to są ubezpieczenia bardzo tanie, przy których można naprawdę znaleźć bardzo korzystną cenę. Rozszerzanie ochrony o różnorodne ruchomości domowe z pewnością sprawi, że polisa będzie nieco droższa.

Jeżeli chodzi o wysokość składki ubezpieczeniowej, wybrane sumy ubezpieczenia również mają znaczenie. Najtańsze ubezpieczenie mieszkania z pewnością nie zaspokoi pełni potrzeb finansowych w razie zdarzenia, a na to już nie wolno sobie pozwolić. Co z tego, że firma wypłaci połowę wartości domu, jeżeli zniszczeniu ulegnie cały?

W zakresie ryzyk można natomiast się zastanowić nad różnorodnymi rozwiązaniami, ponieważ tutaj nie wszystkie ryzyka trzeba wykupować. Pożar czy zalanie to oczywiście podstawa. Jeżeli jednak mieszkanie nie jest usytuowane na terenie zalewanym przez wody gruntowe lub z naturalnych zbiorników, to ubezpieczenie na wypadek powodzi nie będzie konieczne.

Czy tanie ubezpieczenie mieszkania może być dobre?

Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań klienta, który decyduje się na jego wykupienie. W przypadku polis mieszkaniowych, cena nie zawsze świadczy o tym, że polisa nie jest adekwatna do potrzeb.

Ubezpieczając lokal pod kredyt można zdecydować się na tanie ubezpieczenie mieszkania, bo bank chce wyłącznie zabezpieczenia murów i stałych elementów. Wyposażenie mieszkania, czyli ruchomości domowe nie są dla niego istotne. Znaczenie ma również zastosowanie bezpiecznych materiałów przy wykańczaniu lokalu. Jeżeli zostały wykorzystane drzwi antywłamaniowe, a ściany są wymalowane niepalną farbą, wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe może zastosować specjalne zniżki za zabezpieczenia i to także wpłynie na wysokość składki, oczywiście na korzyść klienta.

Podsumowując, ubezpieczenie mieszkania – najtańsze, wcale nie musi być niewystarczające, czy złe. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań każdego klienta.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!