Zadzwoń teraz:

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania jest często poszukiwaną polisą. Posiadanie nieruchomości wiąże się z koniecznością zadbania o bezpieczeństwo. W przypadku zniszczenia mieszkania w wyniku pożaru lub innego zdarzenia, właściciel narażony jest bowiem na ogromną stratę finansową. Ale nie zawsze może on sobie pozwolić na drogą polisę. Dlatego najtańsze ubezpieczenie mieszkania jest produktem, po który sięga wiele osób. Czy jednak taka polisa jest właściwym wyborem? Czy najtańsza polisa jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo?

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania – przed czym chroni nieruchomość?

Decydując się na najtańsze ubezpieczenie mieszkanianie można liczyć na to, że zapewni ono kompleksową ochronę nieruchomości. Choć rozszerzenie ochrony zwykle nie kosztuje dużo, jest dodatkowo płatne. Najtańsze ubezpieczenie mieszkania, pozbawione umów dodatkowych, gwarantuje jedynie ochronę murów przed podstawowymi zdarzeniami. Należy do nich na przykład pożar, w wyniku którego mieszkanie może nawet przestać istnieć. Jeśli budynek spłonie doszczętnie, remont nie pomoże. Wówczas nawet najtańsze ubezpieczenie mieszkaniamoże okazać się jedyną możliwością odzyskania straconego majątku.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania vs kompleksowa ochrona – jaka jest różnica w cenie?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z faktu, że ubezpieczenia oferowane przez różne firmy, mimo takiego samego zakresu ochrony, mogą znacznie różnić się ceną. Najtańsze ubezpieczenie mieszkanianie kosztuje zatem wszędzie tyle samo. Cena zależy przede wszystkim od wybranego ubezpieczyciela, ale także od parametrów nieruchomości. Zawsze jednak rozszerzanie ochrony o kolejne dodatki będzie podnosiło wysokość składki.

Przykład:

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania w towarzystwie ubezpieczeniowym Concordia, obejmujące tylko ochronę murów, kosztuje średnio 132 zł. Świadczenie wypłacone jest wyłącznie w przypadku wystąpienia określonych w umowie zdarzeń – nie ma ich dużo. Taka polisa to najbardziej podstawowe bezpieczeństwo, jakie może dać ubezpieczenie. W tej samej firmie znacznie bardziej kompleksowa ochrona, obejmująca także elementy stale i wyposażenie, kosztuje niemal dwa razy więcej – bo 246 zł.W tym przypadku jednak dobra chronione są nie tylko przed zniszczeniem, ale także przed kradzieżą. Polisa oferuje zatem znacznie więcej, niż najtańsze ubezpieczenie mieszkania.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania – kiedy warto kupić?

Najtańsze ubezpieczenie mieszkanianie oferuje zwykle kompleksowej ochrony. Są jednak sytuacje, w których wybór takiej polisy jest właściwy. Kiedy można wybrać taki produkt i jest to dobra decyzja?

  • Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt

Najtańsze ubezpieczenie mieszkaniajest często wybierane przez osoby, które poszukują zabezpieczenia kredytu. W sytuacji konieczności spłaty rat, które bywają wysokie, ubezpieczenie wymagane przez kredytodawcę jest dodatkowym obciążeniem finansowym i przede wszystkim nie może być ono duże.

  • Ubezpieczenie niezamieszkanej nieruchomości

Zdarza się także, że trzeba objąć ochroną nieużywaną nieruchomość. W takiej sytuacji najtańsze ubezpieczenie mieszkaniabywa wystarczające. Jeśli bowiem nie ma w nim sprzętów, nie można ich ubezpieczyć. Także wydatek na rozszerzenie w postaci na przykład OC w życiu prywatnym bywa bezzasadny.

  • Podstawowa ochrona

Najtańsze ubezpieczenie mieszkaniabywa także wybierane przez osoby, które ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na droższą i bardziej kompleksową ochronę. Wówczas polisa zabezpiecza tylko w podstawowym zakresie, jednak właściciel otrzyma świadczenie w sytuacji, gdy uszkodzone zostaną mury, a więc koszty naprawy szkody będą największe. Taka polisa to podstawowa ochrona, która jest absolutnie niezbędna dla każdego posiadacza nieruchomości. Ukradziony rower czy zalany sufit nie uniemożliwiają dalszego korzystania z lokalu. Spłonięcie nieruchomości w pożarze ma znacznie gorsze konsekwencje.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania – jak znaleźć ofertę?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów oferujących ochronę dla nieruchomości. Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie mieszkania?Jest to zadanie trudne, trzeba bowiem przeanalizować wiele dokumentów, nie zawsze zrozumiałych. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania internetowe. Najważniejszym jest kalkulator ubezpieczeń nieruchomości.Dzięki niemu można znaleźć najtańsze ubezpieczenie mieszkania bez wychodzenia z domu. Ale nie jest to jedyna możliwość, warto bowiem także korzystać z rankingów ubezpieczeń nieruchomości. Jak działają te narzędzia?

  • Kalkulator ubezpieczeń nieruchomości

Działanie kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości oparte jest na wycenie ofert na podstawie informacji zebranych za pomocą formularza. Wystarczy podać takie informacje jak rodzaj nieruchomości, metraż i poszukiwany zakres ochrony – aby kalkulator wybrał przynajmniej kilka produktów. Im więcej danych zbiera formularz, tym dokładniej kalkulator może określić cenę polisy. Obecnie znacznie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu znaleźć najtańsze ubezpieczenie mieszkania– kalkulatorzrewolucjonizował poszukiwania.

Ranking ubezpieczeń nieruchomości

Z rankingu ubezpieczeń nieruchomości warto skorzystać wtedy, gdy wstępna decyzja została już podjęta. Przed podpisaniem umowy trzeba zrewidować wybór i sprawdzić najtańsze ubezpieczenie mieszkania – rankingjest odpowiednim do tego narzędziem. Jeśli bowiem na pierwszy rzut oka polisa wydaje się atrakcyjna, ale ubezpieczyciel ma złe opinie i wpływa do niego wiele reklamacji, warto zastanowić się nad innym produktem. Czasem różnica w cenie jest niewielka, a nieznacznie droższe ubezpieczenie zagwarantuje znacznie lepszą jakość obsługi klienta i szybszą naprawę szkody, niż najtańsze ubezpieczenie mieszkania.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania czy kompleksowa ochrona? Co wybrać?

Jeśli szukasz ubezpieczenia mieszkania warto zastanowić się, czy najtańsze ubezpieczenie mieszkaniato wybór, który się opłaca. Polisy mieszkaniowe oferują bowiem wiele dodatków, które choć nie są być może niezbędne, bywają bardzo pomocne. Przykładem takiej umowy dodatkowej jest OC w życiu prywatnym. Taka ochrona gwarantuje, że ubezpieczyciel zapłaci za szkody wyrządzone osobom trzecim, na przykład sąsiadom. Wbrew pozorom – o to nietrudno i takie sytuacje zdarzają się często. O tym, dlaczego najtańsze ubezpieczenie mieszkania nie zastąpi polisy rozszerzonej o OC w życiu prywatnym, przeczytasz w artykule: Kiedy warto mieć OC w życiu prywatnym?

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!