Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie na narty – co obejmuje?

Wyjazd na narty to doskonały sposób na wakacyjny i feryjny wypoczynek. Aktywność fizyczna po wielu miesiącach spędzonych za biurkiem czy szkolnej ławce świetnie regeneruje całe ciało, pozwala nabrać dystansu do problemów dnia codziennego i gwarantuje poprawę kondycji.

Korzyści z takiego wyjazdu odczuwane są nawet dla zdrowia. Lepsze dotlenienie całego ciała powoduje, że wzrasta odporność na różnego rodzaju choroby, więc zyskuje się siłę również na czas, po powrocie z takiego wypoczynku. Ważne jest jednak przy tym, by wyjazd na narty nie skończył się jakimś wypadkiem. Właśnie dlatego należy zadbać o wszelkie środki bezpieczeństwa. A jeżeli już dojdzie do takiego zdarzenia, ważne, by być na nie odpowiednio przygotowanym. Temu służy specjalnie do tego celu opracowane ubezpieczenie na narty.

Ubezpieczenie na narty

Ubezpieczenie turystyczne to polisa ubezpieczeniowa, która wykupowana jest na czas pobytu na wyjeździe. Niezależnie od tego, czy będzie to wyprawa w kraju, czy też za granicę, warto się w taką ochronę wyposażyć, choć zdecydowanie większe znaczenie ma polisa podczas pobytu w obcym kraju.

Ubezpieczenia turystyczne są różne, dlatego też warto wybrać takie, które będzie spełniało oczekiwania i będzie dostosowane, dopasowane do charakteru wyjazdu. Jeżeli bowiem zostanie wykupiona polisa w opcji podstawowej, wówczas różnego rodzaju sporty nie będą objęte ochroną ubezpieczeniową, więc gdy na nartach dojdzie do złamania nogi, leczenie nie będzie finansowane z polisy, poszkodowany będzie musiał sam sobie to wszystko opłacić. Warto w tym miejscu wiedzieć, że koszty leczenia zagranicznego bywają bardzo wysokie, sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy.

Co zatem powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne na narty? Oto kilka najważniejszych elementów.

Koszty leczenia zagranicznego

Podstawowym elementem ubezpieczenia turystycznego na narty powinno być ubezpieczenie kosztów leczenia. Pobyt na stoku, niska temperatura i aktywność fizyczna mogą poskutkować przeziębieniem lub poważniejszą infekcją. Warto wówczas móc swobodnie skorzystać z opieki medycznej bez obaw o to, że będzie to koszt przekraczający możliwości jego opłacenia.

Koszty leczenia to jednak nie tylko przeziębienie czy zapalenie płuc. W razie wypadku na nartach, złamania nogi, ręki, czy poważniejszego urazu – również wymagane jest leczenie i opieka lekarska. Konieczność nastawienia kości, wykonania odpowiednich badań, zdjęć i nałożenie gipsu w niektórych krajach niejednokrotnie przekracza dziesiątki tysięcy złotych. Dobre ubezpieczenie na narty – turystyczne pokrywa te zobowiązania, a sam ubezpieczony, choć nie może się już cieszyć swoim wyjazdem, to nie jest dodatkowo obciążony finansowo.

Akcja ratownicza i poszukiwawcza

Drugim bardzo ważnym elementem, który powinien się znaleźć w ubezpieczeniu kupowanym na wyjazd na narty to koszty akcji poszukiwawczej i akcji ratowniczej. Pobyt w górach może wiązać się również z zagrożeniami wynikającymi ze zbytniej niefrasobliwości. Wybór niebezpiecznego szlaku czy trudnego stoku może zakończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami.

W górach łatwo można się zgubić, a zjeżdżając ze zbyt trudnej trasy, można ulec wypadkowi na stoku. Wypadkowi, który sprawi, że konieczne będzie podjęcie akcji ratowniczej. Tego rodzaju procedury zawsze wiążą się z kosztami. Niezależnie, czy służby ratunkowe poszukują osoby zaginionej, czy udzielają jej pierwszej pomocy, zawsze trzeba za to zapłacić. Im bardziej skomplikowana jest to sytuacja, tym większe koszty trzeba ponieść. Kwoty sięgają nawet kilkuset tysięcy, szczególnie gdy do akcji ratowniczej trzeba użyć helikoptera.

W takiej sytuacji ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty jest doskonałym rozwiązaniem. Polisa ubezpieczeniowa pokryje wszelkie koszty, pozwoli opłacić konieczność podjęcia działań przez służby ratunkowe i sprawi, że mimo kłopotów zdrowotnych, sytuacja nie będzie tragiczna, bo nie dojdą do tego jeszcze kłopoty finansowe. Oczywiście, musi to być dopasowana i starannie dobrana polisa turystyczna. Brak analizy i zbyt pochopna decyzja sprawi, że polisa będzie nieużyteczna i całkowicie nieprzydatna.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!