Zadzwoń teraz:
Ogólne

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW można wykupić wraz z polisą na życie lub ubezpieczeniem szkolnym. Może wchodzić również w skład pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych. To ważna polisa, na którą nie należy żałować środków, gdyż w razie wypadku świadczenia z niej mogą pomóc w odzyskaniu zdrowia i rehabilitacji.

Ubezpieczenie NNW to dobrowolna polisa, która działa nie tylko na terenie kraju, ale również poza jego granicami. Do jej zalet należy stosunkowo niska składka i szeroki zakres ochrony w zależności od specyfiki danej polisy. W przypadku ubezpieczeń grupowych polisa przeznaczona jest dla:

 • pracowników danej firmy,
 • młodzieży szkolnej,
 • kierowcy i pasażera pojazdu mechanicznego.

Jako dodatek do indywidualnego ubezpieczenia na życie, polecana jest:

 • studentom,
 • osobom kierującym pojazdem mechanicznym ,
 • osobom uprawiającym sport amatorsko (dla wyczynowców są dostępne osobne polisy NNW).

Skuteczna ochrona kierowcy i/lub pasażerów

NNW w ubezpieczeniach komunikacyjnych oferowane jest zazwyczaj w dwóch wariantach – można ubezpieczyć kierowcę lub kierowcę i pasażerów. Chroni ono osobę lub osoby ubezpieczone w razie kolizji i wypadków komunikacyjnych związanych z ruchem pojazdów, a także wtedy gdy uszczerbek na zdrowiu powstał:

 • przy wsiadaniu bądź wysiadaniu z pojazdu,
 • podczas przebywania w pojeździe (nawet jeśli nie uczestniczył on w ruchu),
 • podczas naprawy auta na trasie,
 • podczas załadunku i rozładunku bagaży bądź towaru.

Co ciekawe, ubezpieczenie to działa nawet w przypadku gdy kierowca z własnej winy spowodował wypadek. Świadczenia z polisy NNW wypłacane są niezależnie  od tego, czy osobie poszkodowanej przysługują świadczenia z OC sprawcy wypadku.

Ochrona dziecka nie tylko w szkole

Szkolna polisa NNW oferowana jest zazwyczaj jako ubezpieczenie grupowe ze stosunkowo niską składką , ale też niską suma ubezpieczenia. Rodzic nie ma obowiązku jej podpisywania, choć szkoła może domagać się posiadania polisy NNW przy wyjeździe ucznia na wycieczkę. Rodzic może jednak wykupić dziecku uczęszczającemu do szkoły lub przedszkola indywidualną polisę NNW, która ma zazwyczaj szerszy zakres i wyższą sumę ubezpieczenia. Zazwyczaj ubezpieczenie szkolne NNW gwarantuje wypłatę świadczeń w razie:

 • śmierci dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • urazu ze złamaniem,
 • wypadku wymagającego leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

Niestety nie zawsze polisy szkolne chronią dziecko w razie omdlenia, odmrożenia, oparzenia czy uszkodzenia narządów wewnętrznych. Dlatego warto dokładnie czytać ogólne warunki ubezpieczenia (OWU). Polisa chroni zarówno w roku szkolnym, jak i podczas wakacji, w czasie nauki, zajęć pozalekcyjnych, powrotu ze szkoły i uprawiania sportu a więc całą dobę, w każdy dzień, w kraju i za granicą.

NNW w innych polisach

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oferowane jest również jako ubezpieczenie dodatkowe w innych polisach:

Polisy te różnią się w szczegółach, w zależności od specyfiki danego ubezpieczenia, ale wszystkie chronią w razie nieszczęśliwego wypadku, w konsekwencji którego powstaje uszczerbek na zdrowiu. Co ważne, polisy NNW nie wykluczają się wzajemnie, jeśli więc mamy ich kilka, na przykład przy ubezpieczeniu na życie, w pakiecie polis komunikacyjnych oraz jako dodatek do ubezpieczenia turystycznego – w razie wypadku otrzymamy świadczenia ze wszystkich posiadanych polis.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie NNW dla kierowcy – kiedy warto kupić?

Ubezpieczenie na życie 

Ubezpieczenie NNW
5 (100%) 2 glos[y]
The following two tabs change content below.
Avatar

Irena Jedzińska

Avatar

Ostatnie wpisy Irena Jedzińska (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!