Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Większość ubezpieczycieli posiada ofertę ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Taką umowę można zawrzeć oddzielnie bądź rozszerzyć zakres innej polisy – np. mieszkaniowej lub turystycznej. Kiedy warto mieć takie ubezpieczenie, kogo i w jakich sytuacjach ono chroni?

OC w życiu prywatnym to – jak sama nazwa wskazuje – ochrona przed odpowiedzialnością cywilną. Jest to polisa, która chroni jej posiadacza przed skutkami szkód, które wyrządzi on innej osobie. Mowa tu zarówno o uszkodzeniu czyjegoś mienia jak i zdrowia.

Większość polis zabezpiecza zarówno ubezpieczonego jak i osoby, za które odpowiada. Szczególne znaczenie ma ten fakt w przypadku osób posiadających dzieci. Może się bowiem zdarzyć, że to one wyrządzą szkodę, za którą poniosą odpowiedzialność – także finansową – rodzice.

OC w życiu prywatnym

Aby wybrać najlepszą polisę OC trzeba przemyśleć zagrożenia wynikające z trybu życia i pracy. Nie sposób ubezpieczyć się na każdą możliwą ewentualność, trzeba więc wybrać taką ofertę, w której zawarte będą najczęściej spotykane zdarzenia. Do takich na pewno należy zalanie mieszkania sąsiadów. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie ochrona OC, którą można dokupić do posiadanego ubezpieczenia mieszkania. Na pewno składka w takim przypadku będzie niższa niż dla odrębnej polisy OC w życiu prywatnym chroniącej od tego samego zdarzenia ale zakupionej np. u innego ubezpieczyciela.

OC w życiu prywatnym

To samo tyczy się ubezpieczeń turystycznych – także tutaj mamy możliwość rozszerzenia zakresu ochrony o ubezpieczenie OC. Jest to ważne na przykład dla osób planujących podczas urlopu uprawiać sport. Jazda na rowerze jest jedną z wielu atrakcji, która niesie ryzyko wyrządzenia krzywdy innej osobie lub uszkodzenia jej sprzętu.

OC w życiu prywatnym

Zapewnij sobie spokój, wybierz najlepsze ubezpieczenie OC w życiu prywatnym! Jeśli nie wiesz, jak je znaleźć – zostaw nam swoje dane, a my pomożemy Ci wybrać polisę! Kliknij w poniższy baner!

OC w życiu prywatnym

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!