Zadzwoń teraz:

Kalkulator OC – czy warto z niego korzystać?

Dlaczego kalkulator OC jest potrzebnym narzędziem? Otóż szukając odpowiedniego ubezpieczenia dla samochodu, każdy właściciel auta zastanawia się, jaką polisę wybrać. Potrzebna jest kompleksowa ochrona, ale ważna jest też atrakcyjna cena. Na rynku dostępnych jest tak wiele ofert, że trudno przeanalizować wszystkie możliwości. Kalkulator OC jest internetowym narzędziem, które pozwala bez wychodzenia z domu znaleźć najciekawsze propozycje. Jak to możliwe? Czy można skorzystać z kalkulatora także szukając innych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Kalkulator OC – jak działa to narzędzie?

Kalkulator ubezpieczenia OC to narzędzie internetowe. Umożliwia pomoc w poszukiwaniu ofert online. Na jakiej zasadzie oparte jest jego działanie? Kalkulator OC umożliwia porównanie dostępnych na rynku produktów tym osobom, które wypełnią specjalny formularz. Zawiera on bardzo wiele szczegółowych pytań – udzielenie odpowiedzi na wszystkie jest niezbędne dla stworzenia zestawienia. Jeśli szukasz najlepszego OC – kalkulator porówna dla Ciebie oferty różnych firm. Dzięki niemu znajdziesz także najtańsze OC. Ale aby było to możliwe, żadne pole formularza nie może zostać pominięte. Dlaczego aby porównać oferty, trzeba odpowiedzieć na tak wiele pytań? Czy ważne jest podanie prawdziwych danych i czy będą one bezpieczne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Kalkulator ubezpieczenia OC – czy konieczne jest wypełnienie całego formularza?

Aby zrozumieć, w jaki sposób może pomóc w poszukiwaniach OC kalkulator, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, od czego zależy wysokość składki. Obowiązkowe ubezpieczenie, jaką jest ochrona przed odpowiedzialnością cywilną (OC), to polisa, która w podstawowym wariancie zapewnia taką samą ochronę bez względu na wybraną firmę. Cena ubezpieczenia może jednak być za każdym razem inna, tej kwestii nie reguluje ustawa. Zatem ustalając wysokość składki, ubezpieczyciel musi oszacować ryzyko. Na ostateczną cenę polisy ma wpływ wiele czynników, takich, jak na przykład:

  • wiek ubezpieczonego,
  • doświadczenie na drodze właściciela polisy,
  • pojemność silnika ubezpieczanego samochodu,
  • miejsce rejestracji pojazdu,
  • zniżki za bezszkodową jazdę.

Są to tylko najważniejsze parametry brane pod uwagę przy ustalaniu wysokości składki. Aby więc kalkulator ubezpieczenia OC mógł przedstawić także oferty cenowe, konieczne jest podanie tych wszystkich informacji.

Czy dla osób szukających OC kalkulator jest niezbędny?

Kalkulator ubezpieczeń OC nie jest absolutnie niezbędny, aby znaleźć ubezpieczenie. Można wybrać polisę korzystając na przykład z porady multiagenta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że multiagencje posiadają w ofercie tylko wybrane produkty. Nie jest możliwe porównanie tak wielu ofert, co oferuje kalkulator OC. Ponadto multiagencja ma wymierny interes w sprzedaży polisy. Korzystanie z porównywarek internetowych jest zaś całkowicie pozbawione zobowiązań, a żadne produkty nie są faworyzowane. Wynik analizy formularza to obiektywne porównanie dostępnych na rynku ubezpieczeń podlegających porównaniu. Oczywiście żaden kalkulator OC nie analizuje wszystkich istniejących produktów. Jest ich jednak wiele i z pewnością na liście znajdują się polisy wiodących towarzystw ubezpieczeniowych.

Czy kalkulator OC umożliwia porównanie innych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Porównaniu podlegają nie tylko ubezpieczenia OC – kalkulator może pomóc w wyborze także innych polis. Wypełniając formularz kalkulatora OC otrzymamy także sugestię wyboru dodatkowej ochrony. Taką jest przecież polisa Autocasco. To dobrowolne ubezpieczenie chroniące przed szkodami materialnymi dotykającymi samochodu ubezpieczonego może być bardzo ważne. W sytuacji, gdy pojazd zostanie na przykład skradziony, jedynie posiadanie AC umożliwi odzyskanie środków finansowych. Kalkulator ubezpieczenia OC zwykle posiada możliwość wyboru, czy porównane polisy mają zapewniać jedynie ochronę przed odpowiedzialnością cywilną, czy też analiza ma dotyczyć pakietu OC/AC. Nie jest przecież tajemnicą, że ubezpieczenie w pakiecie zwykle pozwala na oszczędność. Taki pakiet jest bowiem tańszy niż dwie polisy kupione osobno.

Kalkulator ubezpieczenia OC – czy informacje podane w formularzu są bezpieczne?

Kalkulator OC, oferując możliwość wyliczenia składki na podstawie podanych informacji, wykorzystuje dane jedynie na potrzeby przeprowadzenia kalkulacji. Jeśli jednak obawiasz się, że dane mogą nie być odpowiednio zabezpieczone, uważnie wybierz kalkulator OC. Na rynku dostępnych jest wiele takich narzędzi. I choć wszystkie oferują zapewnienie bezpieczeństwa podanych informacji, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na autorstwo kalkulatora. Firma z wieloletnią tradycją oferująca pośrednictwo, doradztwo czy sprzedaż ubezpieczeń nie pozwoli sobie na utratę zaufania klientów. Dlatego sprawdź, do kogo należy wybrany przez Ciebie kalkulator ubezpieczenia OC. Wiarygodność firmy powinna sprawić, że będziesz się czuć bezpieczniej wpisując dane do formularza. Warto pamiętać, że ich autentyczność jest warunkiem przeprowadzenia analizy i podania właściwych cen polisy. Szukając najlepszego OC kalkulator wymagać będzie podania bardzo wielu danych, co jest czasochłonne. Uzyskanie porównania przeprowadzonego na podstawie nieprawdziwych informacji to więc strata czasu. Korzystaj więc z kalkulatorów wiarygodnych firm.

Komu kalkulator ubezpieczenia OC jest potrzebny?

Kalkulator OC, podobnie jak porównywarki innych ubezpieczeń (AC czy polis mieszkaniowych) nie są niezbędne. Każdy może samodzielnie przeanalizować oferty, które można uzyskać w towarzystwach ubezpieczeniowych czy multiagencjach. Można, a nawet warto, sprawdzić także ranking ubezpieczeń OC. Trzeba jednak pamiętać, że każda metoda wyboru OC jest czasochłonna i trudna. Ogólne Warunki Ubezpieczenia, które trzeba przeanalizować, są zwykle skomplikowane a ich analiza – czasochłonna. Kalkulator OC jest więc narzędziem stworzonym przede wszystkim dla tych osób, które nie mogą poświęcić na szukanie polisy tak wiele czasu. Oczywiście nigdy nie należy podpisywać umowy bez przeczytania OWU – jednak konieczność analizy kilku dokumentów dotyczących tylko najlepszych ofert to znacznie mniejszy nakład czasu.

Czy polisę wybraną z pomocą kalkulatora OC trzeba podpisać w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego?

Jeśli szukasz ubezpieczenia OC, kalkulator ma także tę zaletę, że w wielu przypadkach możesz także kupić polisę online. Oznacza to, że nie tylko sam wybór nie wymaga od Ciebie wychodzenia z domu. Za pośrednictwem internetu można także podpisać umowę. Opłata następuje wówczas za pomocą przelewu elektronicznego, a dowód zapłaty i gotowa polisa OC zostaną przesłane na podany adres e-mail. Dzięki temu za pomocą nowoczesnych narzędzi, takich, jak kalkulator OC, można nie tylko porównać oferty i sprawdzić ich ceny. Bez wychodzenia z domu można także sfinalizować transakcję.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!