Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenie zdrowotne

Wszystko, co musisz wiedzieć, wyjeżdżając do pracy za granicę

Nie tylko wyjeżdżając w celach turystycznych potrzebujesz ubezpieczenia – jest ono jeszcze bardziej potrzebne, kiedy zamierzasz podjąć pracę za granicą. Dlaczego jest to tak ważne? Na co zwrócić uwagę wybierając polisę? Dlaczego karta EKUZ nie wystarczy?

Ubezpieczenia do pracy za granicą

Należy pamiętać, że nie ma znaczenia czy planujesz karierę i stały pobyt w obcym kraju czy też wyjeżdżasz do pracy tymczasowej – tamtejsze ubezpieczenie zdrowotne często nie obejmuje przyjezdnych pracowników od pierwszego dnia pobytu, a w przypadku krótkiego okresu zatrudnienia skorzystanie z niego przeważnie w ogóle nie jest możliwe – zwykle bowiem praca tymczasowa wiąże się ze skorzystaniem z usług polskiego pośrednika. Dopełnienie formalności i zdobycie umowy o pracę z pełnym pakietem socjalnym za granicą zwykle trwa, ponadto nie w każdej sytuacji można na taką formę zatrudnienia liczyć. Z podobnymi problemami borykają się osoby, które wyjazd do pracy za granicą organizują we własnym zakresie, aby oferować usługi na zasadzie samozatrudnienia.Dlatego niezbędne jest zapewnienie sobie ochrony na własną rękę. Na rynku ubezpieczeniowym dostępnych jest wiele produktów, które gwarantują pomoc finansową w razie wypadku, w tym także wypadku przy pracy, ale wybierając polisę trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów, gdyż niska składka może oznaczać niewielki zakres ochrony. Dlatego przed podpisaniem umowy sprawdź:

  • wysokość sumy gwarancyjnej,
  • zakres ochrony,
  • wyłączenia.

Ubezpieczenie zdrowotne dla opiekunek wyjeżdżających do Niemiec

W większości przypadków opiekunki osób starszych wyjeżdżają tylko na kilka miesięcy korzystając z usług polskich agencji i muszą się ubezpieczyć na własną rękę. Jeśli decydujesz się na taką pracę musisz pamiętać, że posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie zapewnia pełnej ochrony. Ta forma zabezpieczenia jest pomocna i daje minimum bezpieczeństwa, jeśli państwo, które oferuje Ci pracę ją honoruje, ale gwarantuje ona dostęp do bardzo podstawowych świadczeń medycznych i tylko w takim zakresie, jak osobom posiadającym tamtejsze obywatelstwo. A trzeba pamiętać, że w wielu krajach Unii Europejskie opieka medyczna jest płatna lub tylko częściowo refundowana. Może to oznaczać, że w razie problemów zdrowotnych – część zarobionych pieniędzy będziesz musiał przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia, nawet jeśli posiadasz EKUZ. Gwarancję bezpłatnego korzystania z opieki medycznej i szeroki zakres ochrony możesz zyskać tylko kupując na własną rękę ubezpieczenie na wyjazd do pracy za granicę. W tym przypadku szczególnie ważne jest, aby zwrócić uwagę na wysokość świadczenia, jakie oferuje ubezpieczyciel. W zależności od państwa, do którego wyjeżdżasz – koszty leczenia mogą się różnić. Na przykład: każda doba spędzona w niemieckim szpitalu, bez opłaty za wykonane badania i zabiegi chirurgiczne – kosztuje 500 euro. Pięciodniowa hospitalizacja z powodu ataku wyrostka robaczkowego wraz z niezbędnym leczeniem to koszt 3 275 euro. To ogromne wydatki, dlatego najlepiej jest wybierać oferty z bardzo wysoką sumą ubezpieczenia kosztów leczenia – a najlepsze są te, które nie ustalają limitu środków wypłacanych w razie konieczności opłacenia usług medycznych.

Care Concept – ubezpieczenie Care-Primo. Co możesz zyskać?

Ofertę, z której możesz skorzystać w przypadku wyjazdu, przygotowało Care Concept. Polisa Care-Primo zapewni Ci pełne bezpieczeństwo, jeśli planujesz podjąć pracę w innym kraju. Może z niej skorzystać każda osoba, która udaje się za granicę nawet na okres do 3 lat i nie ukończyła 66 roku życia. Ubezpieczenie gwarantuje nielimitowany zwrot kosztówleczenia, także szpitalnego. W ramach świadczenia można także liczyć na transport medyczny do najbliższego szpitala lub do Polski – jeśli występuje taka konieczność. Ubezpieczyciel pokrywa też koszty leczenia stomatologicznego do kwoty 300 euro przy ubezpieczeniu do 180 dni, oraz do 600 euro przy umowie zawartej na dłuższy czas. Polisa obejmuje ochroną także odpowiedzialność cywilną (OC) – w razie roszczeń osób trzecich ubezpieczyciel pokryje koszty należnego im odszkodowania. Care-Primo zapewnia więc kompleksową ochronę, a jej koszt jest stosunkowo niewielki: całkowita składka wynosi 1,39 euro za dzień, jeśli kupujący nie przekroczył 35 roku życia – później wzrasta do 2,38 euro za dzień, co wciąż jest atrakcyjną propozycją cenową za pełną ochronę.
Ubezpieczenia firmy Care-Concept przygotowane są wspólnie z niemieckim towarzystwem ubezpieczeniowym HanseMerkur Reiseversicherung AG, które istnieje od ponad 140 lat i dotąd specjalizowało się w tworzeniu produktów chroniących zdrowie. Tak długie doświadczenie pozwala zyskać pewność, że jest to rzetelna firma, która skutecznie zabezpieczy interesy ubezpieczonych osób.

 

Wszystko, co musisz wiedzieć, wyjeżdżając do pracy za granicę
5 (100%) 3 glos[y]

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!