Zadzwoń teraz:
Ogólne

Zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU w 2020 roku

PZU to największy i najbardziej znany polski ubezpieczyciel. Wiele rozwiązań, które wprowadza, należy do innowacyjnych. Tym razem także planowane zmiany można zaliczyć do rewolucyjnych. Jak zmieni się oblicze firmy? Na jakie zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU w 2020 roku można liczyć?

Jakie zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU nastąpią w 2020 roku?

Rynek ubezpieczeniowy zmienia się z roku na rok. Aktualizacja strategii towarzystw ubezpieczeniowych jest więc konieczna – zmienia się bowiem sytuacja w Polsce, a oczekiwania klientów rosną. Pojawia się także dostęp do nowych technologii, z których często korzystają konsumenci. W związku z tym także ubezpieczyciele muszą dostosowywać swoją ofertę i sposób działania do ich potrzeb. Pod koniec czerwca odbyło się coroczne Spotkanie Czwartkowe PZU w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Omawiano na nim strategię firmy na nadchodzący 2020 rok. Tym razem nie tylko cele biznesowe były przedmiotem rozmów, ale także wartości firmy. Jakie zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU szykuje w tej przestrzeni? Przede wszystkim nowe zasady mają być oparte na haśle 10 lat dłużej. Co to oznacza?

Co oznacza hasło, które ma być myślą przewodnią nowej strategii PZU?

Na potrzeby zmiany strategii ubezpieczeniowej PZU wymyślono hasło 10 lat dłużej. Oznacza ono świadomość zmian, które zachodzą w społeczeństwie, które się starzeje. Nie podlega wątpliwości fakt, że rośnie także świadomość tego, jak zdrowy styl życia pozwala cieszyć się dobrym stanem psychicznym i kondycją fizyczną znacznie dłużej. PZU chce wesprzeć Polaków w dążeniu do zachowania zdrowia. Podstawą planowanych działań mają być więc przede wszystkim  działania prewencyjne. Takie, które umożliwią dłuższe życie w dobrej formie. Jak spółka chce to osiągnąć? Przede wszystkim podejmując działania mające skłonić swoich klientów do zmiany nawyków. PZU będzie promować badania profilaktyczne, uprawianie sportu, ale nie tylko. W planach jest także szereg działań edukacyjnych, mających nauczyć Polaków tego, co można zrobić, aby cieszyć się lepszym zdrowiem i długim życiem.

Jakie zmiany wejdą w życie wraz ze zmianą strategii ubezpieczeniowej PZU?

Na spotkaniu nie zabrakło prezydenta, Andrzeja Dudy. Popierał on działania spółki, oceniając je jako dobrą reprezentację Rzeczpospolitej. Mówił o tym, że dobrze zarządzany kraj to także troska o zdrowie obywateli. Także wszyscy specjaliści są zgodni – w tę właśnie stronę powinny rozwijać się działania ubezpieczyciela. Starzejące się społeczeństwo będzie potrzebowało większego dostępu do świadczeń medycznych. Dlatego rozbudowywanie sieci przychodni, szpitali i całego systemu opieki zdrowotnej, jakim już w tej chwili dysponuje spółka, to dobry kierunek rozwoju. Choć obecnie głównymi segmentami, w których PZU ma najwięcej klientów, są ubezpieczenia komunikacyjne, życiowe i majątkowe – oferta pakietów medycznych i ubezpieczeń zdrowotnych wciąż może być rozbudowana. 

Jakie jeszcze zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU są planowane?

Choć hasło 10 lat dłużej jest myślą przewodnią planowanych zmian, nowe rozwiązania pojawią się także w innych sektorach. Przede wszystkim dalszemu rozwojowi podlegać ma sama obsługa klientów. PZU chce być bardziej przyjazną firmą, z która klienci będą mieli kontakt nie tylko przy zakupie polisy i zgłaszaniu szkody. Budowanie relacji z klientem wciąż ma być zatem rozwijanym celem. Systemy informatyczne mają także umożliwić konsumentom bieżące sprawdzanie i kontrolowanie posiadanej ochrony ubezpieczeniowej, a także szerszy dostęp do informacji na temat dostępnych rozwiązań. 

Zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU w 2020 roku

Zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU w 2020 roku jawią się zatem obiecująco. Choć plany są długofalowe i efekty będą widoczne dopiero za kilka lat, już dziś można przewidzieć sukces nowych pomysłów. Pozycja PZU, jako stabilna i rentowna, z pewnością wygospodaruje fundusze potrzebne do wprowadzenia planowanych zmian Prezes spółki nieustannie podkreśla, że PZU jest firmą godną zaufania, na której mogą polegać zarówno klienci, jak i inwestorzy.

Ubezpieczenie na życie 

Zmiany w strategii ubezpieczeniowej PZU w 2020 roku
5 (100%) 4 glos[y]
The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.
Karolina Burzyńska

Ostatnie wpisy Karolina Burzyńska (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!