Takie zabezpieczenie pozwala, w razie zdarzenia ubezpieczeniowego, na wykonanie remontu czy na odzyskanie mienia, które zostało zniszczone w czasie pożaru, zalania lub innego nieszczęśliwego wypadku.
Ubezpieczenie domku letniskowego w PZU
Ubezpieczenie domu letniskowego w PZU to polisa, którą można objąć również domki pobudowane na terenie ogródków działkowych.
Ubezpieczenie domu letniskowego Warta
Ubezpieczenie Dom Letniskowy Warta to polisa majątkowa, która pozwala na zabezpieczenie domku letniskowego na warunkach bardzo podobnych, jak w przypadku ubezpieczenia nieruchomości mieszkalnej.
Ubezpieczenie domu letniskowego Ergo Hestia
Ubezpieczenie domu letniskowego oferowane przez Ergo Hestia to stosunkowo szeroka polisa, która pozwala na kompleksowe zabezpieczenie budynku. Co ważne, można ją dostosować do swoich potrzeb, a nawet do lokalizacji domku.
Jak wybrać ubezpieczenie domu letniskowego?
Wybór odpowiedniego ubezpieczenia domu letniskowego nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim należy sprecyzować, co w danym towarzystwie ubezpieczeniowym oznacza dom letniskowy, ponieważ nie wszystkie firmy stosują tę samą definicję. Dopiero po rozpoznaniu ofert pasujących do nieruchomości, którą chce się objąć ochroną, należy przeanalizować zakres oferowanej odpowiedzialności.
Ubezpieczenie domu letniskowego – na co zwrócić uwagę
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na lokalizację nieruchomości. W wielu firmach ma ona duży wpływ na wyłączenie odpowiedzialności firmy.
Należy również sprawdzić, czy wybrane ubezpieczenie domu letniskowego uwzględnia działanie osób trzecich. Tylko taka polisa pozwoli zabezpieczyć nieruchomość na wypadek kradzieży czy dewastacji, do których może dojść pod nieobecność właściciela budynku.
Istotną kwestią jest możliwość zabezpieczenia wyposażenia znajdującego się w domku oraz uwzględnienie szkód, które w pewnym stopniu wynikają z nieostrożności właściciela (np. pozostawienie otwartego okna). Decydując się na wybór ubezpieczenia, warto zadbać o to, by jego zakres był jak najszerszy.