Ranking ubezpieczeń na życie

Ranking ubezpieczeń na życie 2024 to zestawienie najlepszych polis ochronnych i inwestycyjnych dostępnych obecnie na rynku. Nasi eksperci opracowali go w oparciu o analizę potrzeb ubezpieczeniowych klientów. Na pewno znajdziesz tu polisę, jakiej szukasz. Ubezpieczenie na życie to produkt złożony i na pewno nie jest łatwo znaleźć rozwiązanie, które jednocześnie zabezpieczy Ciebie oraz Twoich najbliższych. Ten ranking ubezpieczeń na życie opracowaliśmy po to, żeby ułatwić Ci poszukiwania. Zebraliśmy najlepsze ubezpieczenia na rynku i w kilku prostych słowach opisaliśmy ich zakres. Przeanalizowanie ofert nie powinno zająć więcej niż kwadrans. Przed wyborem konkretnej oferty zastanów się, kogo chcesz ubezpieczyć – czy polisa na życie ma być terminowa, czy bezterminowa oraz czy interesuje Cię wyłącznie ochrona, czy też chcesz także mieć możliwość gromadzenia kapitału. Nie postępuj pochopnie. Tylko świadomy wybór zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie na życie – ranking Przewodnika Ubezpieczeniowego

Nasz ranking pozwala porównać zakres ochrony gwarantowany przez poszczególne produkty. Wysokość składki zależy od indywidualnej wyceny polisy przez ubezpieczyciela, podajemy jednak orientacyjne ramy. Jeśli nie wiesz jak wybrać ubezpieczenie na życie – ranking dostępny poniżej z pewnością pozwoli na wstępną selekcję produktów, które należy dokładnie przeanalizować.

1.

Ochrona Jutra Nationale Nederlanden

Atrakcyjna propozycja dla szukających elastycznej umowy, którą można zmieniać w zależności od potrzeb. Oprócz umowy głównej Ubezpieczyciel proponuje aż 12 dodatkowych umów ochronnych oraz 3 dowolne umowy inwestycyjne.

2.

Ubezpieczenie na życie - PZU

PZU oferuje kilka polis ubezpieczeniowych, które zapewnią ochronę na wypadek ciężkiego zachorowania oraz umożliwią dostęp do prywatnej opieki medycznej. Ubezpieczenia przeznaczone są dla tych, którzy chcą rozszerzyć ubezpieczenie podstawowe o ochronę swojego zdrowia w zakresie ciężkich chorób.

3.

Ubezpieczenie na życie - Generali

Towarzystwo Ubezpieczeniowe GENERALI Życie w większości rankingów ubezpieczeń na życie zajmuje wysoką pozycję. Oferuje swoim klientom kilka rodzajów ubezpieczeń :

3.

Ubezpieczenie na życie - Hestia Życie

Towarzystwo ubezpieczeń HESTIA Życie również oferuje swoim klientom indywidualne ubezpieczenie na życie , a mianowicie ERGO 4.

4.

Ubezpieczenie na życie Warta

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta Życie oferuje ubezpieczenia na bardzo wysokim poziomie, zarówno jeżeli chodzi o zakres świadczeń, jak i realizację oraz wypłatę świadczeń.

5.

Ubezpieczenie na życie - Concordia Życie Komfort

Dobra oferta dla osób, które chcą zaciągnąć kredyt lub już mają zobowiązania finansowe, a chcą zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci.

6.

Ubezpieczenie na życie Pru (dawniej Prudential)

Co to jest ranking ubezpieczeń na życie?

Podstawowym celem, jaki spełnia ranking ubezpieczeń na życie, jest umożliwienie porównania wybranych produktów ubezpieczeniowych pod kątem indywidualnych preferencji. Takie zestawienie pozwala na szybkie sprawdzenie najlepszych rynkowych ofert i wstępną selekcję tych produktów przed dokładną analizą. Jeśli chcesz wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie – ranking z pewnością Ci w tym pomoże.

Kiedy przydatny okaże się ranking ubezpieczeń na życie?

Ranking ubezpieczeń na życie to narzędzie, które pomaga znaleźć najlepsze polisy lub ocenić, czy wybrany produkt cieszy się uznaniem klientów. Główną funkcją ubezpieczeń na życie jest zabezpieczenie finansowe rodziny ubezpieczonego na wypadek, gdyby go zabrakło. Jeśli chcesz wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie – ranking Ci w tym pomoże. Polisa na życie występuje bowiem w kilku wariantach, które można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz sytuacji życiowych. Istnieją także polisy pozwalające oszczędzać pieniądze np. na emeryturę czy na przyszłość dla dziecka. Ciężko na własną rękę znaleźć produkt, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

Ubezpieczenie na życie – ranking pomoże wybrać najlepsze?

Chcąc dobrze wybrać ubezpieczenie na życie, ranking polis powinien być pierwszym zestawieniem, do którego należy zajrzeć. Ubezpieczenia, które są dostępne na naszym runku możemy podzielić na:

1. Ochronne

Przedmiotem tego typu ubezpieczenia jest tylko życie. Takie ubezpieczenie na życie ranking porówna bez problemu. W tym przypadku sytuacja jest prosta – świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie w przypadku śmierci ubezpieczonego, a określoną w umowie sumę ubezpieczenia otrzyma wskazana w niej osoba, czyli uposażony. W rankingu ubezpieczeń na życie znajduje się informacja o jej wysokości. Osobą uposażoną może być zarówno żona, dziecko, ale też rodzice lub ktoś inny, kogo ubezpieczony i nie chce zostawić bez środków do życia.

2. Ochronno-oszczędnościowe

To są ubezpieczenia, które można nazwać polisą 2 w jednym– chronią życie ubezpieczonego i równocześnie gromadzą środki na przyszłość na dowolny cel. Tego typu ubezpieczenia są podobno najczęściej kupowanymi polisami w Polsce. Jeśli chcesz kupić takie ubezpieczenie na życie – ranking może okazać się niezbędny, gdyż dostępnych jest wiele opcji. Polisy ochronno-oszczędnościowe występują w kilku wariantach:

  • Kapitałowe – jest to polisa terminowa, która gwarantuje po zakończeniu umowy wypłatę zgromadzonego kapitału. Składki są tu znacznie wyższe niż w tradycyjnym ubezpieczeniu terminowym na życie, ponieważ jedna część stanowi ceną udzielanej ochrony, druga natomiast jest inwestowana przez towarzystwo. Ranking ubezpieczeń na życie pomoże Ci wybrać polecaną polisę, którą później możesz przeanalizować z agentem, aby zrozumieć jej działanie.
  • Z funduszem inwestycyjnym – jest to ubezpieczenie, gdzie część składki jest wykorzystywana na zakup jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego – zewnętrznego lub utworzonego przez Towarzystwo. Jest to dość skomplikowane, dlatego szukając takiego ubezpieczenia na życie – ranking może okazać się dużą pomocą. W tym przypadku ryzyko inwestycji spoczywa na klienci, który samodzielnie dokonuje wyboru strategii funduszu i ma świadomość tego, że wypłata jest uzależniona od ilości jednostek zgromadzonych na jego rachunku.
  • Uniwersalne– charakteryzuje się dużą elastycznością, która oznacza, że Klient sam dopasowuje sobie polisę na życie, wybiera jaka część składki idzie na ochronę, a jaką chce przeznaczyć na inwestycję. W tym przypadku także najrozsądniej jest skorzystać z rankingu ubezpieczenia na życie.
  • Posagowe– jak sama nazwa wskazuje jest to polisa przeznaczona na posag dla dziecka. Zazwyczaj przedmiotem ubezpieczenia jest życie rodzica, lub innej osoby ubezpieczonej. Dodatkowo gromadzony jest kapitał dla osoby uposażonej, czyli w tym przypadku – dziecka, które po osiągnięciu ustalonego w umowie wieku, np. 21 lat, otrzyma wypłatę świadczenia. Takie ubezpieczenia na życie ranking może pomóc znaleźć, ale polisę trzeba przeanalizować pod kątem własnych potrzeb. Polisa chroni dziecko na wypadek, gdyby ubezpieczony rodzic niespodziewanie zmarł. Nie zostanie ono wówczas pozbawione pomocy.

3. Oszczędnościowe – nadrzędnym celem tego typu ubezpieczeń jest gromadzenie środków. Oznacza to, że ochrona jest zminimalizowana.

Inny podział, który uwzględniany jest także w rankingach ubezpieczeń na życie, pozwala podzielić produkty na zawierane na czas określony lub polisy bezterminowe. Umowa na czas określony to taka, w której polisę trzeba opłacać np. do momentu spłacenia kredytu hipotecznego lub dożycia określonego wieku. Polisa bez terminowa nie ma oznaczonego końca opłacania składek. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru ubezpieczenia na życie – ranking podpowie Ci, jakie są możliwości.

Ubezpieczenie na życie – ranking. Czy bierze pod uwagę umowy dodatkowe?

Warto pamiętać, że prawie każde ubezpieczenie można rozszerzyć o umowy dodatkowe, które chronią na wypadek innych zdarzeń. Mogą to być poważne choroby, pobyt w szpitalu, niezdolność do pracy czy śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Wówczas będzie to kompleksowa ochrona życia i zdrowia. Jak zatem wybrać indywidualne ubezpieczenie na życie? W wyborze polisy niezastąpiony jest ranking ubezpieczeń na życie, w którym zawarte są najlepsze oferty z poszukiwanego zakresu, a także wyszczególnione najważniejsze czynniki wpływające na cenę oraz wysokość składki. Przeczytaj, co jeszcze warto wiedzieć chcąc wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!