Zadzwoń teraz:

Ranking ubezpieczeń na życie

Ranking ubezpieczeń na życie to zestawienie najlepszych polis ochronnych i inwestycyjnych dostępnych obecnie na rynku. Nasi eksperci opracowali go w oparciu o analizę potrzeb ubezpieczeniowych Klientów. Na pewno znajdziesz tu polisę na życie, jakiej szukasz. Ubezpieczenie na życie to produkt złożony i na pewno nie jest łatwo znaleźć rozwiązanie, które jednocześnie zabezpieczy Ciebie oraz Twoich najbliższych. Pamiętaj, nie musisz znać się na ubezpieczeniach. Ten ranking ubezpieczeń na życie opracowaliśmy po to, żeby ułatwić Ci poszukiwania. Zebraliśmy najlepsze ubezpieczenia na rynku i w kilku prostych słowach opisaliśmy ich zakres. Zarezerwuj sobie 10 minut i przejrzyj oferowane produkty. Przed wyborem konkretnej oferty zastanów się kogo chcesz ubezpieczyć, czy polisa na życie ma być terminowa, czy bezterminowa, ma być ochronna czy również z możliwością gromadzenia kapitału. Nie postępuj pochopnie. Tylko świadomy wybór zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.

1.

Ubezpieczenie na życie - PZU

PZU oferuje kilka polis ubezpieczeniowych, które zapewnią ochronę na wypadek ciężkiego zachorowania oraz umożliwią dostęp do prywatnej opieki medycznej. Ubezpieczenia przeznaczone są dla tych, którzy chcą rozszerzyć ubezpieczenie podstawowe o ochronę swojego zdrowia w zakresie ciężkich chorób.

2.

Prudential Komfort Życia - Ubezpieczenie na życie

Prudential Komfort Życia to polisa ochronna przeznaczona szczególnie dla osób aktywnych zawodowo, które zaciągnęły kredyt hipoteczny lub mają inne zobowiązania finansowe.

3.

Plan Ochronny AXA - Ubezpieczenie na życie

Długoterminowa polisa ochronna, która kompleksowo zabezpiecza rodzinę Ubezpieczonego na wypadek jego śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

4.

AVIVA Nowa Perspektywa - Ubezpieczenie na życie

Nowa Perspektywa to polisa ochronno-inwestycyjna, która chroni życie i zdrowie Twoje oraz całej Twojej rodziny, a zarazem pozwala Ci aktywnie inwestować i gromadzić kapitał na przyszłość.

5.

Ochrona Jutra Nationale Nederlanden

Atrakcyjna propozycja dla szukających elastycznej umowy, którą można zmieniać w zależności od potrzeb. Oprócz umowy głównej Ubezpieczyciel proponuje aż 12 dodatkowych umów ochronnych oraz 3 dowolne umowy inwestycyjne.

6.

Ubezpieczenie na Życie - AEGON Bezpieczni Bliscy

Ubezpieczenie dla tych, którzy chcą chronić swoich bliskich przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje bezpieczeństwo dla rodziny w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Co ważne - świadczenie nie podlega opodatkowaniu.

7.

PKO Ubezpieczenia Ochrona Max Pro - ubezpieczenie na życie

Oferta ubezpieczeniowa dla każdego, dla kogo priorytetem jest szeroki zakres ochrony zdrowia i życia. Wybierając PKO Ubezpieczenia decydujemy się na współpracę z Grupą Kapitałową Banku Polskiego, która jest gwarancją stabilności i bezpieczeństwa.

8.

Ubezpieczenie na życie - Concordia Życie Casco

Dobra oferta dla osób wykonujących wolne zawody, przedsiębiorców – i wszystkich osób, które nie korzystają z ubezpieczeń grupowych w pracy. Ponadto jest to ciekawa propozycja dla osób biorących kredyt.

9.

Ubezpieczenie na życie - MACIF Acti Ochrona

Polisa, która daje nam bezpieczeństwo zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków a także śmierci. Towarzystwo ubezpieczeniowe MACIF oferuje także szereg opcji dodatkowych oraz zniżki za powiększenie zakresu polisy.

10.

Ubezpieczenie na życie - Generali, z myślą o życiu

Oferta zainteresuje wszystkich, dla których ważne jest, aby w przypadku śmierci lub wypadku – bliscy nie zostali pozbawieni wsparcia finansowego. Atrakcyjną częścią oferty jest także możliwość odkładania środków na Indywidualnym Koncie Emerytalnym oraz Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego. Dzięki tej opcji zabezpieczamy także własną przyszłość – aby czas spędzony na emeryturze był beztroski i spokojny.

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Podstawowym celem, jaki spełnia ranking ubezpieczeń na życie jest umożliwienie porównania wybranych produktów ubezpieczeniowych pod kątem indywidualnych preferencji. Takie zestawienie pozwala na szybkie sprawdzenie najlepszych rynkowych ofert, a także poznanie podstawowych zagadnień z interesującego zakresu.

Ubezpieczenie na życie to ubezpieczenie, którego główną funkcją jest zabezpieczenie finansowe rodziny Ubezpieczonego na wypadek, gdyby go zabrakło. Polisa na życie taka ma kilka wersji, które można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz sytuacji życiowych i tym samym oszczędzać pieniądze np. na emeryturę czy na przyszłość dla dziecka.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Ubezpieczenia, które są dostępne na naszym runku możemy podzielić na trzy rodzaje.

  1. Ochronne. Przedmiotem tego typu ubezpieczenia jest życie. Oznacza to, że świadczenie zostanie wypłacone wyłącznie w przypadku śmierci Ubezpieczonego, a określoną w umowie sumę ubezpieczenia otrzyma wskazana w niej osoba, czyli Uposażony. Może nią być zarówno żona, dziecko, ale też rodzice lub ktoś inny, kogo Ubezpieczony i nie chce zostawić bez środków do życia.
  2. Ochronno-oszczędnościowe. To są ubezpieczenia, które można nazwać popularnym sloganem „2 w jednym” – chronią życie ubezpieczonego i równocześnie gromadzą środki na przyszłość na dowolny cel. Tego typu ubezpieczenia są podobno najczęściej kupowanymi polisami w Polsce. Polisy ochronno-oszczędnościowe występują w kilku wariantach:
  • Kapitałowe – jest to polisa terminowa, która gwarantuje po zakończeniu umowy wypłatę zgromadzonego kapitału. Składki są tu znacznie wyższe niż w tradycyjnym ubezpieczeniu terminowym na życie, ponieważ jedna część stanowi ceną udzielanej ochrony, druga natomiast jest inwestowana przez towarzystwo.
  • Z funduszem inwestycyjnym – jest to ubezpieczenie, gdzie część składki jest wykorzystywana na zakup jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego – zewnętrznego lub utworzonego przez Towarzystwo. W tym przypadku ryzyko inwestycji spoczywa na klienci, który samodzielnie dokonuje wyboru strategii funduszu i ma świadomość tego, że wypłata jest uzależniona od ilości jednostek zgromadzonych na jego rachunku.
  • Uniwersalne – charakteryzuje się dużą elastycznością, która oznacza, że Klient sam dopasowuje sobie polisę na życie, wybiera jaka część składki idzie na ochronę, a jaką chce przeznaczyć na inwestycję.
  • Posagowe – jak sama nazwa wskazuje jest to polisa przeznaczona na posag dla dziecka. Zazwyczaj przedmiotem ubezpieczenia jest życie rodzica, lub innej osoby ubezpieczonej dodatkowo gromadzony jest kapitał dla osoby Uposażonej, czyli w tym przypadku – dziecka, które po osiągnięciu ustalonego w umowie wieku, np. 21 lat, otrzyma wypłatę świadczenia. Takie ubezpieczenia chronią też dziecko na wypadek, gdyby ubezpieczony rodzic niespodziewanie zmarł. Wówczas przejmują na siebie opłacanie składek, aż dziecko osiągnie określony wiek, albo do momentu ukończenia przez niego określonego wieku – wypłacają mu rentę do określonej w umowie kwoty.
  1. Oszczędnościowe – nadrzędnym celem tego typu ubezpieczeń jest gromadzenie środków. Oznacza to, że ochrona jest zminimalizowana.

Ponadto, umowy ubezpieczenia można zawrzeć na czas określony, czyli np. do momentu spłacenia kredytu hipotecznego, lub dożycia określonego wieku – jest to tzw. ubezpieczenie terminowe. Można też ubezpieczyć się na czas nieokreślony, wówczas będzie to ubezpieczenie bezterminowe.

Ubezpieczenie na życie – umowy dodatkowe

Warto pamiętać, że prawie każde ubezpieczenie można rozszerzyć o umowy dodatkowe, które chronią na wypadek innych zdarzeń, m.in.: poważnych chorób, pobytu w szpitalu, niezdolności do pracy czy śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Wówczas będzie to kompleksowa ochrona życia i zdrowia.

Jak wybrać indywidualne ubezpieczenie na życie?

W wyborze polisy pomocnym narzędziem jest ranking ubezpieczeń, w którym zawarte są najlepsze oferty z tego zakresu, a także wyszczególnione najważniejsze czynniki wpływające na  cenę oraz wysokość składki.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!