Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie domu w budowie

Dom warto ubezpieczyć nie tylko w momencie, gdy zaczynamy w nim mieszkać, ale również na etapie jego budowy. Możemy to zrobić z przynależnymi do niego stałymi elementami na podstawie pozwolenia na budowę. Kradzież materiałów budowlanych, zalanie, pożar, zniszczenia spowodowane przez gwałtowne burze czy huragan – to tylko niektóre zdarzenia spędzające sen z powiek każdego, kto nie zdecydował się na ubezpieczenie domu w budowie. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas produkty ubezpieczeniowe polecane przez naszych ekspertów.

1

TU Compensa

Ubezpieczenie domu w budowie TU Compensa składa się z dwóch odrębnych polis, które można nabyć łącznie, aby w pełni zabezpieczyć wszelkie etapy prac budowlanych.

2

TU Allianz – Dom i mieszkanie

To kompleksowe ubezpieczenie domu, mieszkania, domku letniskowego lub ogródka działkowego obejmujące swym zakresem także ubezpieczenie domu w budowie.

3

TU Ergo Hestia

Ubezpieczenie domów jednorodzinnych w trakcie budowy. Ubezpieczeniem tym mogą zostać objęte:

Ubezpieczenie domu w budowie

Ubezpieczenie domu w budowie może być odrębną polisą lub opcją wybieraną w kompleksowym ubezpieczeniu na dom i mieszkanie. Szukając najlepszej dla siebie polisy, warto zastanowić się, czy zależy nam przede wszystkim na ubezpieczeniu się na wypadek jak najszerszego zakresu ryzyk (powódź, pożar, huragan itp.), czy równie ważne jest dla nas przede wszystkim ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży, czy też ubezpieczenie OC, zapewniające nam ochronę w przypadku, gdybyśmy nieumyślnie wyrządzili szkodę na mieniu i zdrowiu innej osoby, np. sąsiada.

Nie każde ubezpieczenie domu w budowie zawiera w podstawowym pakiecie wszystkie te polisy, dlatego zapoznajmy się ze szczegółami Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.

Studiując OWU dom w budowie ubezpieczenie, analizujmy szczególnie wszelkie wyłączenia. Zwróćmy też uwagę, od jakiego momentu obowiązuje ochrona ubezpieczeniowa, gdyż niektórzy ubezpieczyciele rozpoczynają ją dopiero od etapu stanu surowego zamkniętego. Sprawdźmy również, w jaki sposób ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie: czy na podstawie wartości rzeczywistej, rynkowej czy odtworzeniowej.

Ubezpieczenie domu w budowie kalkulator

Aby zorientować się ile kosztowałaby u danego ubezpieczyciela nasza polisa, skorzystajmy z tak niezawodnego narzędzia jak ubezpieczenie domu w budowie kalkulator. Pokieruje on nas krok po kroku przez poszczególne etapy formularza. Często połączony jest on z porównywarką ubezpieczeń, sprawdzimy więc przy okazji kilka najlepszych ofert.

Wybierajmy mądrze, bo ubezpieczenie domu to ważna decyzja – budowa domu to zaś inwestycja na całe życie i warto, by była należycie chroniona.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!