Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie na życie – cena

Jeśli zdecydowałeś się na ubezpieczenie na życie – cena na pewno będzie bardzo ważnym kryterium wyboru polisy. Czy jednak wysokość składki powinna być decydująca? Czy warto kupić najtańsze ubezpieczenie? Czy wybierając ubezpieczenie na życie – cena będzie się różnić tylko w zależności od ustalonej sumy gwarancyjnej? Na te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule.  

Ubezpieczenie na życie – cena. Od czego zależy? 

Dla każdego, kto wybiera ubezpieczenie na życie, cena polisy ma ogromne znaczenie. Czasem jest decydującym kryterium, często także jest to sprawa ważna, ale drugoplanowa. Przeglądając oferty można zauważyć, że wysokość składki w poszczególnych firmach jest różna. Od czego zatem zależy koszt? Czy decydując się na dobre ubezpieczenie na życie, cena zawsze będzie wysoka? Niekoniecznie. Choć towarzystwa ubezpieczeniowe mają pełną dowolność w kształtowaniu wartości polisy (ubezpieczenie życia nie jest bowiem obowiązkowe) – na część kryteriów decydujących o cenie można mieć wpływ. W przypadku każdego ubezpieczenia na życie – cena będzie zależeć między innymi od takich parametrów, jak wymienione poniżej. 

  • Wysokość sumy ubezpieczenia 

W przypadku ubezpieczenia na życie, cena zawsze zależy od wysokości ustalonej sumy gwarancyjnej. To ubezpieczony decyduje o tym, na jaką kwotę chce się ubezpieczyć. Im będzie ona wyższa, tym więcej będzie kosztowała polisa. Wybierając ubezpieczenie na życie cena będzie więc zależna od oczekiwanej wysokości świadczenia, jaka ma być wypłacona w razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Podstawowym i zawsze objętym ochroną w takich polisach, jest oczywiście śmierć. Ale ochronę można rozszerzyć – choć większe bezpieczeństwo daje wówczas ubezpieczenie na życie – cena będzie wyższa. Czy jednak różnica będzie duża? Wszystko zależy od innych kryteriów ustalonych przez ubezpieczyciela. 

  • Umowy dodatkowe 

W przypadku ubezpieczenia na życie – cena zawsze zależy także od wybranych umów dodatkowych. Możliwość rozszerzenia ochrony jest wykorzystywana przez większość klientów zakładów ubezpieczeniowych. Do wyboru jest szeroka gama dodatków. W przypadku ubezpieczenia na życie cena może być większa ze względu na wybór ochrony przed ciężkimi chorobami, hospitalizacją czy łatwym dostępem do badań, takich jak na przykład rezonans magnetyczny. Umowy dodatkowe można wybierać indywidualnie, czyniąc z polisy dopasowany do potrzeb produkt.  

  • Towarzystwo ubezpieczeniowe 

Nietrudno zauważyć, że wybierając ubezpieczenie na życie – cena zależy od firmy, z którą zawarta jest umowa. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo według własnych kryteriów szacować ryzyko i ustalać cenę polisy. Dlatego warto porównać oferty ubezpieczenia na życie – formularz kalkulatora ubezpieczeń może być w tym szczególnie pomocny.  

  • Wiek i stan zdrowia osoby szukającej polisy 

Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie – cena musi być adekwatna do oferowanych korzyści. Waha się ona jednak w zależności od wieku i stanu zdrowia osoby poszukującej polisy. Ubezpieczenia dla młodych osób, którym nie postawiono dotąd żadnej niepokojącej diagnozy, z pewnością będzie charakteryzowało się niższymi składkami. Najdroższe ubezpieczenia sprzedawane są osobom starszym, u których wystąpienie chorób jest najbardziej prawdopodobne.  

Ubezpieczenie na życie – cena. Jak znaleźć najtańszą polisę? 

Chcąc znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie – cena musi być dostosowana do możliwości finansowych ubezpieczonego oraz oferować szeroki zakres ochrony. Warto więc spróbować znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie i sprawdzić, czy zakres ochrony spełnia oczekiwania stawiane przed polisą. Sprawdzenie jednak wszystkich ofert w poszukiwaniu najniższych składek może okazać się zadaniem bardzo czasochłonnym. Dlatego warto korzystać z nowoczesnych narzędzi dostępnych online. Najbardziej godny zainteresowania jest kalkulator ubezpieczeń na życie. Za pomocą prostego formularza można określić, jaka polisa jest potrzebna, zostawić dane kontaktowe i czekać na kontakt agentów. W zależności od jakości kalkulatora można liczyć na kontakt przynajmniej kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Konsultanci wstępnie przedstawią ofertę, a jeśli faktycznie odpowiada na potrzeby osoby wypełniającej formularz, umówią spotkanie z agentem. Ten zaś dokładnie wyliczy składkę i przedstawi szczegóły oferowanego produktu. Podczas spotkania powinny być także omówione wyłączenia zawarte w polisie. W przypadku ubezpieczenia na życie cena nie zawsze jest najważniejsza, to ilość zdarzeń objętych wyłączeniem odpowiedzialności świadczy o jakości polisy.   

Ubezpieczenie na życie cena. Czy zawsze świadczy o jakości polisy? 

W niektórych sytuacjach może się okazać, że szukając ubezpieczenia na życie – cena znalezionego produktu będzie atrakcyjna, dużo niższa niż innych polis o podobnym zakresie ochrony. Czy warto zdecydować się na zakup produktu? W takiej sytuacji należy się mu z pewnością dobrze przyjrzeć. Warto także sprawdzić, czy jest to ubezpieczenie polecane przez ranking ubezpieczeń na życie. Narzędzie to pomoże uniknąć wybory produktu, który nie jest polecany przez klientów firmy. Duża ilość reklamacji i wynikająca z nich niska pozycja w rankingu to powód, dla którego mimo niskiej ceny polisy, warto poszukać innej oferty. 

Ubezpieczenie na życie – cena. Które oferty są najtańsze? 

Istnieje wiele możliwości sprawdzenia, które ubezpieczenie na życie oferuje najniższe składki. Najtańsze ubezpieczenie na życie można znaleźć za pomocą kalkulatora ubezpieczeń na życie, rankingów polis czy korzystając z pomocy doradców w agencjach ubezpieczeniowych. Wybierając ubezpieczenie na życie cena zawsze pozostanie ważna, warto więc wiedzieć, jakiego rzędu jest to wydatek. Za przykład może posłużyć ubezpieczenie na życie, jakie oferuje towarzystwo ubezpieczeniowe Nationale Nederlanden w ramach polisy Ochrona +. W zależności od wieku i innych kryteriów, branych pod uwagę przez ubezpieczyciela, składka wynosi od 40zł miesięcznie. Ale im wyższa suma ubezpieczenia, tym za ochronę trzeba zapłacić więcej. Wiąże się to także z wyższym świadczeniem wypłaconym przez ubezpieczyciela rodzinie ubezpieczonego w razie jego śmierci. Dlatego niektóre ubezpieczenia mogą kosztować nawet kilkaset złotych miesięcznie. Taką polisę można wybrać na przykład w PZU – polisa, która może osiągać sumę ubezpieczenia nawet 1000 000zł, będzie kosztowało od 321zł miesięcznie. Dlatego chcąc znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie – cena nie może być jedynym kryterium, trzeba ustalić, co gwarantować ma ochrona. 

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!