Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie na narty

Aż 80% Polaków wyjeżdżających na narty za granicę wykupi ubezpieczenie turystyczne uwzględniające amatorskie uprawianie narciarstwa, wynika z raportu Diners Club Polska. To o 15 % więcej niż rok temu. Co sprawia, że polisa narciarska powoli staje się obowiązkowym elementem ekwipunku narciarza?

Polacy na narty za granicę jeżdżą coraz śmielej, mimo że nadal przeważająca część, bo aż 65%, wybiera narty w Polsce. Kuszą ich znakomicie przygotowane stoki w Austrii, Czechach czy we Włoszech i zupełnie inna kultura jazdy.

Po co ubezpieczenie na narty?

Rosnące z roku na rok doświadczenie w tego typu podróżach sprawia, że zdecydowaną większość naszych rodaków wypoczywających zimą na zagranicznych stokach nie trzeba przekonywać, by kupowali ubezpieczenie na narty, zwłaszcza, że jest ono tanie, a tygodniowe ubezpieczenie turystyczne uwzględniające amatorskie uprawianie narciarstwa dla 4-osobowej rodziny np. w Austrii kosztuje około 200 zł.

Tego typu polisa narciarska zapewnia:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, akcji poszukiwawczej i ratowniczej, które za granicą kosztują nawet kilkaset tys. zł;
  • assistance zapewniające wsparcie tłumacza i prawnika, transport medyczny do Polski itp.;
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, gwarantujące wsparcie materialne w razie kontuzji, które można przeznaczyć na rehabilitację;
  • ubezpieczenie OC zabezpieczające w sytuacji, gdy do wypadku na stoku i nie tylko dojdzie z naszej winy i przyjdzie nam płacić odszkodowanie za szkody na zdrowiu lub mieniu poszkodowanego;
  • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – pomocne w razie kradzieży, zgubienia lub zniszczenia sprzętu, zwłaszcza jeśli jest wypożyczony.

Dobre ubezpieczenie na narty również na Europę?

Co odróżnia narty ubezpieczenie działające na terenie Polski od polisy działającej na terenie Europy? Znacznie niższa cena – koszt jednego dnia ubezpieczenia w Polsce to około 4,5 zł! Wynika ona z niższych sum ubezpieczenia, a tym samym kosztów polisy.

Na Zachodzie usługi medyczne, akcja ratunkowa i poszukiwawcza są odpłatne i w niektórych krajach bardzo drogie. Wyższe są też odszkodowania z tytułu polisy OC. Nie znaczy to jednak, że nie warto wykupić dobre ubezpieczenie na narty na terenie Polski – tu polisa OC również jest ważna, bo Polacy coraz częściej domagają się odszkodowań. W przypadku sportu tak obfitego w kontuzje jak narciarstwo nieodzowna jest też dobra polisa NNW, a ubezpieczenie kosztów leczenia może nam w razie kontuzji zapewnić znacznie lepszą diagnostykę i rehabilitację.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!