Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Ubezpieczenie podróżne to praktyczny i bardzo użyteczny element wyposażenia każdego turysty wybierającego się na zagraniczne wakacje. Poza pokryciem kosztów leczenia za granicą, taka polisa może zabezpieczyć również bagaż na wypadek jego zagubienia, albo siebie na wypadek konieczności zrezygnowania z zaplanowanej podróży.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – co to takiego?

Ubezpieczenie turystyczne składa się z kilku różnorodnych elementów. Jego podstawę stanowi przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia (KL), ale można je rozszerzyć o wspomniane wcześniej elementy, czyli ubezpieczenie bagażu i kosztów rezygnacji.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji powoduje, że składka za całą polisę jest nieco wyższa, ale porównując tę zwyżkę, do kosztów jakie trzeba ponieść bez ubezpieczenia, jest to zdecydowanie opłacalne rozwiązanie.

Zakup wycieczki za pośrednictwem biura podróży wymaga wpłacenia w określonym czasie zaliczki, a bliżej terminu całości. Każde biuro turystyczne daje pewien czas na ewentualne wycofanie się z wyjazdu. Jednakże po upływie tego terminu i przy niezgłoszeniu rezygnacji, podróżny jest

Sytuacje życiowe bywają bardzo różne i czasem może się tak zdarzyć, że w ostatniej chwili trzeba zrezygnować z wyjazdu. W takim momencie wpłacone pieniądze niestety przepadają. To ogromna strata, ponieważ tego typu wycieczki często są bardzo kosztowne i wydanie pieniędzy zupełnie na darmo jest po prostu niepotrzebne.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – co gwarantuje?

Mając ubezpieczenie od kosztów rezygnacji można otrzymać zwrot wpłaconych za wycieczkę pieniędzy właśnie z ubezpieczenia. W efekcie ponosi się wyłącznie koszty wykupionej polisy, ale nie ponosi się kosztów wycieczki, a to ogromne udogodnienie.

Warunkiem wypłaty pieniędzy jest to, że rezygnacja musi być z przyczyn losowych, całkowicie niezależnych od ubezpieczonego. Może to być poważna choroba, znalezienie się w szpitalu lub inny nieszczęśliwy wypadek. Każda firma ubezpieczeniowa definiuje takie zdarzenia w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży na pewno nie zadziała, jeżeli powodem rezygnacji jest wyłącznie zmiana pomysłu na spędzenie wolnego czasu lub inny kaprys ubezpieczonego. Takie sytuacje nie są objęte ochroną. Ubezpieczenie ma po prostu być rekompensatą za rezygnację, do której ubezpieczony został w pewnym sensie zmuszony przez okoliczności.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!