Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia na życie

Koronawirus a pakiety medyczne: omiń kolejki do lekarzy!

Koronawirus a pakiety medyczne: omiń kolejki do lekarzy! Pandemia wywołana wirusem SARS COVID-19 doprowadziła do utrudnień związanych z kontaktem i dostaniem się do lekarzy. Zmniejszyła się nie tylko liczba konsultacji lekarskich, ale i wydłużył się czas oczekiwania na konsultacje medyczne. Koszty związane z prywatnymi wizytami u lekarzy mogą okazać się bardzo kosztowne i wymagać od nas dużo wcześniejszego umawiania się na wizyty. Rozwiązaniem dla tych problemów są prywatne pakiety medyczne, stanowiące uzupełnienie lub wręcz alternatywę dla publicznej opieki zdrowotnej.

Pakiety medyczne – czym są i jak działają?

Prywatne pakiety medyczne umożliwiają dostęp do podstawowej oraz do specjalistycznej opieki lekarzy. W ramach wykupionego pakietu masz dostęp do szeregu badań i specjalistów, z których usługi możesz korzystać bez skierowań i kolejek. Prywatna opieka medyczna jest całkowicie dobrowolna i polega na opłacaniu comiesięcznych składek w postaci abonamentu. Dzięki comiesięcznemu opłacaniu składek możemy korzystać z:

 • Pomocy podstawowej (internisty, lekarza rodzinnego i pediatry)
 • Pomocy specjalistycznej (ortopeda, onkolog, psychiatra, ginekolog, diabetolog, urolog, anestezjolog, alergolog, dermatolog, endokrynolog)
 • Rehabilitacji
 • Wizyt u stomatologa
 • Podstawowych szczepień
 • Zabiegów pielęgniarskich
 • Badań laboratoryjnych (takich jak cytologia lub badanie moczu) i czynnościowych (takich jak EKG spoczynkowe)
 • Badań radiologicznych

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia pakietów dodatkowych, dzięki którym przysługiwać nam będzie domowa opieka lekarska lub dodatkowe, specjalistyczne zabiegi.

Pakiety Medyczne dla Seniora

Prywatna Opieka Medyczna dla Seniora to doskonałe zabezpieczenie dla osób starszych, dzięki którym mogą czuć się bezpiecznie i spokojnie każdego dnia. Wśród firm ubezpieczeniowych dostępnych jest wiele pakietów dostosowanych bezpośrednio pod osoby starsze. Dzięki temu senior może skorzystać z fachowej i profesjonalnej pomocy, dostosowanej do jego indywidualnych potrzeb zawsze, kiedy tego potrzebuje. Zakres ubezpieczenia może być standardowy lub rozszerzony. W Pakietach Medycznych dla Seniora rozszerzenia obejmują najczęściej rehabilitację lub badania radiologiczne.

Pakiety Medyczne – porównanie

Oferta i zakres pakietów medycznych będzie różnić się w zależności od wykupionego zakresu. Oferta dla Prywatnych Pakietów Medycznych może zostać dostosowana do seniora, rodziny, dzieci, firm lub dorosłych. Najczęściej pakiety dzieli się na:

 1. Pakiet dla seniora – osoby, które skończyły 67 rok życia wymagają więcej rozszerzeń niż osoby młodsze. Standardowy pakiet dla seniora zawiera pomoc internisty, lekarza rodzinnego, opiekę specjalistów, szczepienia przeciwko grypie, badania diagnostyczne, tomografię, rehabilitację i profilaktykę stomatologiczną.
 2. Opcja dzieci – pakiety medyczne dla dzieci zapewniają wszystkie pakiety opieki lekarza specjalistycznego i pomoc 24/h, umożliwia również błyskawiczną wizytę i dostęp do wszelkiego rodzaju specjalistów.
 3. Pakiet dla dorosłych – pakiety indywidualne dobrane pod konkretną osobę i jej zapotrzebowania.
 4. Pakiet Medyczny dla Firm umożliwia wybór między kilkoma wariantami dopasowanymi do rodzaju działalności i wielkości firmy.

Prywatna Opieka Medyczna a NFZ

Wykupienie Pakietów Medycznych nie oznacza utraty możliwości korzystania z opieki oferowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Prywatna opieka medyczna nie umożliwia leczenia niepłodności, dlatego dodatkowe ubezpieczenie z NFZ jest dla niektórych wciąż bardzo przydatne. Zwłaszcza w czasie pandemii warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu.

The following two tabs change content below.

Adriana

Ostatnie wpisy Adriana (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC