Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie kierowcy zawodowego

Zawód kierowcy to bardzo wymagające i obciążające organizm zajęcie. Praca w nocy, brak ustalonych godzin pracy, stres i zmęczenie to codzienność, z którą muszą mierzyć się zawodowi kierowcy. Dodatkowo wyjazdy często odbywają się poza granicami kraju, co wiąże się z wieloma trudnościami w momencie wypadku i innych zdarzeń losowych. Nie wolno bagatelizować nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą przytrafić się w czasie jazdy. Warto ubezpieczyć się z wyprzedzeniem i mieć pewność, że otrzymamy pomoc we wszystkich krajach i zawsze, kiedy tylko tego potrzebujemy.

Ubezpieczenie OC Kierowcy zawodowego

Ubezpieczenie OC dla kierowcy zawodowego ma za zadanie kompleksowo chronić podczas wypełniania wszystkich obowiązków służbowych. Polisa musi obejmować następstwa nieszczęśliwych wypadków w czasie podróży w kraju oraz poza jego granicami.

Zakres ubezpieczenia dla kierowcy zawodowego powinien być bardzo szeroki i uwzględniać wszelkie możliwe zdarzenia losowe mogące wystąpić w czasie jazdy. Polisa OC kierowcy zawodowego zapewnia ochronę przed odpowiedzialnością finansową ze strony osób trzecich, którzy doznali szkód z winy kierowcy.

Dobrze ubezpieczony powinien być przede wszystkim samochód kierowcy. Czasem polisa OC kierowcy zawodowego może okazać się niewystarczająca. Nie zawsze poza granicami kraju możliwe będzie szybkie naprawienie awarii lub uszkodzenia. Z tego względu kierowca zawodowy powinien rozważyć również ubezpieczenie Autocasco dopasowane do rodzaju wykonywanej działalności. Szybka pomoc oznacza szybszy powrót do domu i dotrzymanie kluczowych terminów związanych z przewozem i transportem towarów.

Ubezpieczenie na życie dla kierowcy zawodowego

Ubezpieczeniem powinien zostać objęty również sam kierowca. Praca kierowcy zawodowego może powodować wiele dolegliwości bólowych oraz stanów zapalnych związanych z spędzaniem dużej liczy godzin w tej samej pozycji, spaniem w warunkach obciążających stawy i kręgosłup, złym odżywianiem w czasie podróży oraz dużym wysiłkiem dla oczu narażonych na wysychanie i szkodliwy wpływ oślepiających świateł drogowych.

Ubezpieczenie na życie kierowcy zawodowego powinno zabezpieczać kierowcę przed możliwymi chorobami i wypadkami, które mogą zdarzyć się podczas podróży. Warto upewnić się, czy świadczenia medyczne będą obowiązywać w każdym kraju.

Ubezpieczenie kierowcy zawodowego na życie powinno pokrywać koszty związane z leczeniem i hospitalizacją, chorobami przewlekłymi, kontynuacją leczenia po powrocie do kraju oraz  24 godzinną pomocą.

Polisa dla kierowcy zawodowego musi zawierać szeroki zakres ochrony. Kierowca zawodowy powinien pamiętać o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), aby być zabezpieczonym w momencie wyrządzenia szkód osobom trzecim. Przed rozpoczęciem pracy należy również zadbać o ubezpieczanie OC w życiu prywatnym dla kierowcy zawodowego.

Co wpływa na wysokość składki?

Składka OC dla samochodu kierowcy będzie uzależniona od rodzaju samochodu, stażu i wieku kierowcy zawodowego oraz historii ubezpieczeniowej. Im bardziej doświadczony i bezwypadkowy kierowca  tym suma składki będzie niższa. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla kierowcy zawodowego będzie uzależnione od wykonywanej branży. Przykładowo ubezpieczenie dla kierowcy przewożącego niebezpieczne substancje będzie dużo wyższe niż ubezpieczenie przedstawiciela handlowego.

The following two tabs change content below.

Krzysztof Nowakowski

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!