Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie osoby z nowotworem

Współcześnie, jedną z chorób, które są zaliczane do chorób cywilizacyjnych są nowotwory. Niestety, z każdym kolejnym rokiem zachorowalność na nie wzrasta, a chorują już coraz młodsi pacjenci. Idąc zatem naprzeciw potrzebom społeczeństwa, coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych, zawiera nowotwory na liście zdarzeń polisowych, a także oferuje osobne rozszerzenia dla chorych.

 

Kilka słów o polisie dla osób z nowotworem

Jeżeli nasz bliski zachorował na nowotwór, a niestety do tej pory nie posiadał zakupionego ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia zdrowotnego, aby zapewnić mu ochronę od momentu diagnozy, warto zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku ubezpieczeń. Ważne jest, aby poinformować ubezpieczyciela o chorobie osoby, którą chcemy ubezpieczyć. Pomoże to w zaproponowaniu klientowi odpowiednich ofert, które wezmą pod uwagę karencję i  ogólne warunki ubezpieczenia. W celu znalezienia właściwej polisy warto przejrzeć strony towarzystw ubezpieczeniowych pod kątem znalezienia takich, które oferują rozszerzenie polisy o ubezpieczenie od nowotworu. Każdą taką ofertę należy bardzo dokładnie przeczytać i przeanalizować pod kątem potrzeb osoby chorej. Ubezpieczenie zdrowotne powinno oferować dostęp do psychologa oraz onkologa, a także badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Dużym wsparciem będzie też transport medyczny, możliwość zwrotu kosztów zakupu środków farmakologicznych stosowanych przez chorego w walce z nowotworem, a także materiałów ułatwiających codzienne funkcjonowanie, np. peruki dla osoby po chemioterapii, czy środki ortopedyczne wspierające koordynację osłabionej leczeniem osoby. Zakup polisy dla chorego na nowotwór może wiązać się z wyższymi kosztami i oszacowaniem ryzyka ubezpieczeniowego na bardzo wysokie. Wpływ na to ma wiek chorego, jego stan zdrowia, historia chorób, zawód i prowadzony styl życia.

 

Warto zapobiegać – wykupić polisę przed chorobą

Zakup ubezpieczenia dla osoby chorej na nowotwór nie jest łatwą kwestią. Bez wątpienia jest ono niezbędnym wsparciem w procesie leczenia, choć, aby to wsparcie było skuteczne, należy wybrać dobrą jakościowo polisę. Aby uniknąć ubezpieczania chorego w trakcie choroby, warto zakupić takie ubezpieczenie odpowiednio wcześnie. Takie przeciwdziałanie pozwoli to uniknąć dodatkowych zmartwieć i zagwarantuje wsparcie w odpowiednim czasie.

The following two tabs change content below.

Krzysztof Nowakowski

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC