Zadzwoń teraz:
Wiadomości

Niedziela handlowa – październik

W październiku przewidziane są dwie niedziele, podczas których będzie można zrobić zakupy. Zakaz handlu obowiązuje, podobnie jak w większości miesięcy, w drugą i trzecią niedzielę października.

Niedziela handlowa w październiku

W związku z tym, że w październiku nie wypada żadne święto ani dzień wyprzedażowy, sklepy będą otwarte zgodnie z ogólnie przyjętym rytmem. Kiedy zatem zrobimy zakupy?

  • Niedziele, w które sklepy będą otwarte w październiku:

– 07.10.2018r.

– 28.10.2018r.

  • Niedziele, w które sklepy będą zamknięte w październiku:

– 14.10.18r.

– 21.18.2018r.

Niedziela handlowa – październik 2018

Przyjęto, że sklepy będą otwarte w każdą pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od tej reguły są jednak wyjątki – dodatkowe dni, kiedy będzie można zrobić zakupy to te, które bezpośrednio poprzedzają święta oraz dni, podczas których wyprzedawany jest towar ze sklepów i można liczyć na znaczne obniżenie cen. Jednak październik w 2018 roku jest ostatnim październikiem, w którym sklepy będą otwierane według tej reguły. Planowane jest bowiem rozszerzenie zakazu o kolejne dni i w następnym, 2019 roku, sklepy będą otwarte już tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Docelowym planem jest bowiem wprowadzenie całkowitego zakazu handlu w niedzielę do 2020 roku.

Niedziela handlowa

Zakaz nie obejmuje wszystkich sklepów – za ladą wciąż będą mogli stanąć właściciele i ich rodzina, można się zatem spodziewać, że zarówno w październiku jak i w innych miesiącach część właścicieli małych, osiedlowych sklepów, zdecyduje się na otwarcie biznesu i właśnie w tych miejscach będzie można zrobić zakupy w dni objęte zakazem. Ponadto nie wszystkie rodzaje biznesu są nim obłożone – otwarte pozostaną stacje benzynowe oraz te punkty, których zakaz nie obejmuje, a których właściciele zdecydują się na świadczenie usług w niedzielę. Do takich należą między innymi:

  • kwiaciarnie,
  • urzędy pocztowe,
  • piekarnie,
  • lodziarnie,
  • kawiarnie,
  • sklepy z pamiątkami,
  • sklepy z prasą,

i wiele innych. Pełna lista znajduje się w artykule: Niedziela handlowa 2018.

Niedziela handlowa – zakupy w Internecie

Jest jeszcze jedna forma zakupów, która nie została objęta zakazem handlu – mianowicie korzystanie ze sklepów internetowych. Jeśli w tygodniu brakuje Ci czasu na wybór odpowiednich produktów, możesz poszukać ich w sieci. To samo dotyczy zakupu ubezpieczeń – jeśli planujesz podpisanie polisy, możesz poświęcić wolny czas w niedzielę objętą handlem, aby przeanalizować oferty ubezpieczeń, które czasem różnią się od siebie tylko drobiazgami, ale mogą one znacząco wpływać na dopasowanie umowy do Twoich potrzeb.

Oceń artykuł
The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!