Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenie dla dziecka

NNW dla dziecka – jaki pakiet wybrać?

Wybór właściwego ubezpieczenia dla dziecka to zadanie, które spędza sen z powiek wielu rodzicom, chcącym zapewnić najmłodszym członkom rodziny jak najlepszą ochronę. Zwykle polisa NNW dla dziecka w formie ubezpieczenia grupowego oferowana jest przez przedszkola i szkoły, czy jednak warto skorzystać z tej możliwości?

NNW dla dziecka

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dla dziecka, zwłaszcza w wieku szkolnym. Każdy wiek rządzi się innymi prawami, a małe dzieci, zainteresowane i zafascynowane światem, są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa. Kilkuletni człowiek nie potrafi jeszcze oszacować ryzyka związanego z podejmowanymi decyzjami, w związku z tym upadki czy otarcia są codziennymi sytuacjami, ale zdarzają się też groźniejsze wypadki. Poważny uraz może wiązać się z koniecznością długiego leczenia, hospitalizacji, a czasem także rehabilitacji. W przypadku ucznia oznacza to także duże zaległości w nauce. Czy ubezpieczenie NNW dla dziecka może pomóc rozwiązać także tą sytuację?

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – co oferuje polisa?

Pierwszą decyzją, jaką musi podjąć rodzic, jest przystąpienie do grupowego ubezpieczenia NNW oferowanego przez szkołę bądź rezygnacja z takiego rozwiązania. Warto wiedzieć, że wbrew powszechnej opinii wielu osób, polisa, do której można przystąpić w szkole, nie jest obowiązkowa.

NNW dla dziecka

Za rezygnację z korzystania z tej możliwości nie można wyciągać żadnych konsekwencji. Przystąpienie do ubezpieczenia powinno być świadomą i dobrowolną decyzją. Aby ją podjąć trzeba przede wszystkim sprawdzić warunki ubezpieczenia. Nigdy nie należy podejmować zobowiązań w ciemno. Na szczęście w przypadku ubezpieczeń szkolnych nietrafiona decyzja jest niewielkim kosztem – polisy grupowe oferowane przez szkoły zwykle kosztują niewiele. Niestety w zamian za niską cenę oferują niewielki zakres ochrony. Decydując się na prywatne ubezpieczenie NNW dla dziecka można zyskać znacznie więcej, a koszt wciąż nie będzie znaczącym wydatkiem w budżecie domowym.

Polisa dla dziecka – jak szeroki zakres ochrony może gwarantować?

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie należy porównać kilka ofert. Zwykle w wielu punktach są one podobnie skonstruowane, mogą jednak zapewniać świadczenia nieoferowane przez inne polisy. Z czego więc składa się każde ubezpieczenie NNW dla dziecka, a co jest mniej popularnym dodatkiem? Jak wybrać najlepszą opcję?

  • Ochrona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków

Jest to podstawowy zakres ochrony, jaką oferują wszystkie polisy tego typu. To, na czym warto się skupić, jest wysokość sumy gwarantowanej, ta bowiem może się różnić. Im jest wyższa, tym większe świadczenie otrzymasz po wypadku dziecka.

  • Zakres ochrony

Kolejną rzeczą, która może różnić polisy, jest zakres oferowanej ochrony. Aby dowiedzieć się, w jakiej sytuacji można liczyć na świadczenie, należy przyjrzeć się dokładnie wyłączeniom, które znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

  • Długość pobytu w szpitalu, który upoważnia do świadczenia

Jeśli polisa gwarantuje dzienną wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu warto sprawdzić, jak długo będzie ono należne. Istotne jest także czy dziecko może być hospitalizowane kilka dni przed wygaśnięciem ubezpieczenia – może się zdarzyć, że taka sytuacja wyłącza odpowiedzialność ubezpieczyciela.

  • Usługi dodatkowe

Ostatnią rzeczą, która często jest zasadniczym powodem decyzji o wyborze polisy, są usługi dodatkowe, które można wybrać dopłacając niewielką kwotę. Najpopularniejszym i zarazem najbardziej pożytecznym dodatkiem jest ochrona przed niezdolnością do uczęszczania na zajęcia szkolne. Część ubezpieczeń umożliwia w takiej sytuacji kontakt z bezpłatnym korepetytorem, który pomoże dziecku nadrobić zaległości. Ale poza taką opcją można wybrać także wariant rozszerzony o możliwość otrzymania świadczenia po pogryzieniu przez psa czy też pakiet Assistance, zakładający pomoc w organizacji świadczeń medycznych.

NNW dla dziecka

NNW dla dziecka – jaki pakiet wybrać?
4.7 (93.33%) 3 glos[y]
The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!