Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Ubezpieczenie – iPhone 

Każdy najnowszy sprzęt wyprodukowany przez firmę Apple cieszy się ogromną popularnością. Także smartfony tej firmy są obiektem pożądania, zwłaszcza młodych osób. Im nowszy model tym bardziej zaawansowana technologia – a co za tym idzie – także wyższa cena. iPhone’y to najdroższe na rynku urządzenia tego typu, dlatego warto pomyśleć nad ubezpieczeniem sprzętu. 

Ubezpieczenie iPhone 5 

Jeśli marzysz o smartfonie z  jabłuszkiem – możesz zdecydować się na zakup używanego sprzętu. Wciąż nie będzie to najtańsze tego typu urządzenie na rynku, ale im starszy model wybierzesz – tym mniej zapłacisz. Używany iPhone 5S można znaleźć w popularnych sklepach internetowych za niewiele ponad 300 zł. W porównaniu z wartością nowych modeli – jest to mniej niż 10% ceny. Oczywiście taki smartfon będzie nosił widoczne ślady użytkowania, nie będzie miał też najnowszych funkcji – ale rynek używanego sprzętu firmy Apple jest bardzo bogaty w oferty, oznacza to, że wielu użytkowników decyduje się na takie rozwiązanie. Niestety wraz z obniżeniem kosztów – maleją także możliwości ubezpieczenia telefonu. Poza ofertami ochrony smartfonów przez firmy telefoniczne, w których zakupiony został sprzęt i abonament, na rynku istnieje niewiele produktów ubezpieczeniowych satysfakcjonujących użytkowników takiego sprzętu. A w przypadku zakupów na rynku wtórnym – można skreślić i te możliwości. Czy zatem nie ma żadnej opcji ubezpieczenia starego smartfonu? Otóż jest tylko jedna możliwość – można rozszerzyć polisę mieszkaniową o ochronę sprzętów. Wówczas iPhone będzie zabezpieczony tak samo jak pralka czy telewizor. Jest to rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo na przykład w sytuacji, kiedy mieszkanie zostanie zalane a wraz z nim – smartfon. Nie chroni jednak przed kradzieżą poza mieszkaniem. Takiego rozwiązania jak dotąd na rynku ubezpieczeniowym nie ma.  

Ubezpieczenie iPhone 6 

Wynika z tego, że ani iPhone 6 ani późniejsze modele nie mogą być objęte ochroną przed kradzieżą, do której doszło poza domem. Polisa, która oferuje taką możliwość wymaga, aby ubezpieczony sprzęt był kupiony maksymalnie 3 miesiące przed podpisaniem umowy. Mowa tutaj o ofercie Klikochronu – a więc produkcie, który przygotowało towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz. Ta oferta dotyczy zatem jedynie nowych modeli – ale mimo wszystko decyzja o zakupie polisy jest uzasadniona. Nowy iPhone XS Maks kosztuje bowiem 5 479 zł. Jest to zatem większy koszt niż w przypadku zakupu niejednego komputera. Tak drogi telefon powinien być ubezpieczony, zwłaszcza, że jest to urządzenie mobilne, narażone na uszkodzenia i kradzież. Polisa chroni przed takimi przypadkami, nie obejmuje jedynie zgubienia telefonu oraz awarii związanej z błędem produkcyjnym. W przypadku maksymalnego czasu ochrony, a więc 36 miesięcy, najnowszy model iPhone X, możesz ubezpieczyć za kwotę 859,95zł. To duży wydatek – ale przy tak drogim sprzęcie warto poważnie rozważyć taką możliwość, uszkodzenie urządzenia wartego prawie pięć i pół tysiąca złotych to znacznie większa strata. 

Ubezpieczenie – iPhone 

 

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!