Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne – Norwegia 

Norwegia to raj dla Polaków szukających pracy. Różnice w poziomie życia są ogromne co przekłada się na wielkość wypłaty. Ale czy to jedyny powód, dla którego warto odwiedzić Skandynawię? Z pewnością nie – każdy, kto był tu choć raz, może zaświadczyć o pięknie krajobrazów i atrakcjach, które czynią z Norwegii fantastyczny cel urlopowej wycieczki. Uwaga – nie jest jednak tanio.. Do tego trzeba doliczyć ubezpieczenie turystyczne – Norwegia słynie z wysokich kosztów leczenia.

Norwegia – atrakcje turystyczne 

Odradzamy wycieczkę w te strony wszystkim, dla których najważniejsze jest gorące słońce i opalanie nad brzegiem hotelowego basenu. Tu tego nie znajdą. To kraj dla osób, którym nie przeszkadzają niskie temperatury – w zamian oferuje jedyne w swoim rodzaju widoki. Jeśli wybierzesz się tutaj w okresie od czerwca do lipca możesz zobaczyć białe noce. Ciemno jest wówczas tylko przez kilka godzin w ciągu doby – mrok nie jest także całkowity. Każda pora jest więc dobra, aby zobaczyć wspaniałe, wielkie jeziora, urokliwe fiordy czy mroczne, gęste lasy pełne tajemnic. Norwegia jest ogromnym krajem i dobrze jest przemyśleć wcześniej trasę wycieczki – jeśli nie masz do dyspozycji bardzo długiego urlopu – nie zdążysz zobaczyć wszystkich polecanych miejsc. Trzeba przeprowadzić więc wstępną selekcję, koniecznie uwzględniając na trasie przynajmniej niektóre z najbardziej wartych zobaczenia miejsc, do których niewątpliwie należą: 

  • Trollstigen 

W tłumaczeniu na polski: „Droga Troli”. Mocno nachylona trasa, pełna serpentyn, na której znajduje się prawdopodobnie jedyny na świecie znak drogowy „Uwaga na Trolle”. FOT Podróżować można nią zwykle od maja do października, chyba, że warunki pogodowe na to nie pozwalają. Ciągnie się pod górę aż do wysokości 852m n.p.m., gdzie znajduje się taras widokowy. Można stąd podziwiać całą trasę oraz wspaniały wodospad. 

  •  Oslo 

Stolica kraju, pełna wspaniałej architektury. Koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Królewski – nie jest to jednak proste. Otwarty jest tylko kilka tygodni w miesiącach letnich, wstęp jest płatny a na zwiedzanie należy umówić się wcześniej. Jednak XIX – wieczna budowla warta jest zadania sobie odrobiny trudu. Turyści polecają także odwiedzenie Parku Frogner – odwiedzają go tak tłumnie, że warto sprawdzić dlaczego. Znajduje się tu ponad 200 rzeźb granitowych i brązowych – miejsce tak popularne, że będąc w Oslo warto pójść na spacer i wyrobić sobie własne zdanie. 

  • Igloo Hotel 

Jeśli jesteś fanem nietypowych atrakcji – koniecznie zobacz Igloo Hotel. W całości wykonany z lodu. Finnmark słynie z tej budowli a 200 pokoi wykonanych przez artystów norweskich i japońskich czyni z niej wielkie, lodowe dzieło sztuki.

 Ubezpieczenie turystyczne  

Wybierając się do Norwegii warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Co prawda działa tu karta EKUZ ale za niektóre usługi będziesz musiał dopłacić z własnej kieszeni. Koszt konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu to 141 NOK co jest równowartością 50zł. Nie są to ogromne kwoty – zwłaszcza, że leczenie w państwowych placówkach jest na wysokim poziomie – ale przy większych problemach zdrowotnych może przełożyć się na spory wydatek – a wycieczka do Norwegii i tak pochłonie sporą część oszczędności ze względu na wysokie ceny. Nie ma natomiast wymogów co do szczególnych szczepień – zagrożenie chorobami jest podobne do polskiego. Jedyne, o czym warto pomyśleć przy wybieraniu polisy – to dodatkowa ochrona na wypadek nieszczęścia w górach – tutejsza natura kusi wielu turystów i warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia NNW, zwłaszcza, jeśli jesteś fanem sportów ekstremalnych. Polisy możesz łatwo porównać za pomocą rankingu ubezpieczeń turystycznych ale nigdy nie rezygnuj z dokładnego czytania OWU.  

Przeczytaj także: Ubezpieczenie turystyczne dla dziecka – jaką ofertę wybrać?

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!