Zadzwoń teraz:

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo ważny element zabezpieczania swojego majątku. Mieszkanie najczęściej kupowane jest na kredyt, a to powoduje, że otoczenie go ochroną staje się bardzo przydatne. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której mieszkanie zostanie zniszczone, np. na skutek pożaru, nie mamy gdzie mieszkać, a kredyt za nabytą nieruchomość trzeba spłacać.

Ubezpieczenie mieszkania ma bardzo duże znaczenie szczególnie w momencie wystąpienia szkody. Do tego czasu polisa po prostu jest i jedyne o czym trzeba pamiętać, to jej opłacanie i przedłużanie z roku na rok. W razie zdarzenia jest najbardziej przydatną i pomocną rzeczą, o czym ubezpieczeni przekonali się nie raz.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i jakie ma znaczenie?

W razie szkody częściowej rzeczoznawca wyznaczony przez firmę ubezpieczeniową, która przejęła na siebie odpowiedzialność za budynek, przyjeżdża na miejsce zdarzenia i ocenia szacunkowo, w jakim stopniu doszło do uszkodzenia domu lub ruchomości domowych, jeżeli one również zostały włączone do ubezpieczenia.

To ważne, ponieważ od tych wyliczeń zależy potem kwota, jaka zostanie wypłacona ubezpieczonemu. Jeżeli chodzi o budynek to ocena zwykle wyrażona jest procentowo. W przypadku ruchomości domowych, wycena opiera się na dokumentach zakupowych lub na tabelach wartości danego sprzętu czy urządzenia. Po określeniu procentowego zniszczenia mieszkania, firma ubezpieczeniowa wypłaca odpowiedni procent sumy ubezpieczenia, na którą została zawarta polisa. Warto więc ubezpieczyć mieszkanie na sto procent jego wartości. Wówczas wypłata również będzie proporcjonalna, a tym samym pozwoli na szybkie i bezproblemowe zlikwidowanie szkód.

W razie szkody całkowitej sprawa jest nieco prostsza. Rzeczoznawca ocenia wyłącznie kwestię czy rzeczywiście doszło do szkody całkowitej. Jeżeli tak, informuje o tym firmę ubezpieczeniową, a Towarzystwo wypłaca wówczas sto procent sumy ubezpieczenia. To sposób na to, by w razie szkody odzyskać dach nad głową lub przynajmniej rozliczyć zaciągnięty kredyt.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Bardzo ważną kwestią dla ubezpieczających jest to ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na wycenę wpływa wiele różnorodnych czynników. Wśród nich znajduje się między innymi kwestia tego, jaką powierzchnię ma mieszkanie, gdzie jest usytuowane, na którym piętrze i w jakiej miejscowości. Znaczenie ma również jego wartość rynkowa i liczba umów dodatkowych wybranych przez ubezpieczonego. Te wszystkie elementy wpływają na wysokość składki.

Często pada też pytanie o to ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w bloku. Tak naprawdę za cenę odpowiadają identyczne czynniki, które zostały już wyżej podane.

Warto więc skorzystać z dostępnego w sieci kalkulatora, podać wszystkie dane dotyczące lokalizacji mieszkania, a system poda ceny dostępne w różnych towarzystwach. Nie są to jednak wysokie kwoty. Dobrą polisę można wykupić już nawet od stu złotych za cały rok ubezpieczeniowy. Jeżeli ktoś jest zdecydowany zapłacić więcej, to może sobie zapewnić kompleksową ochronę, która zabezpieczy jego mieszkanie również od ryzyk nienazwanych, czyli na wypadek praktycznie każdego zdarzenia.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!