Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie dla dziecka – jakie powinno być?

Każdy rodzic zadaje sobie pytanie co zrobić, by dziecko było bezpieczne i jak zapewnić mu najlepszy start w przyszłość. Jedną z możliwości jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia – ale jakie wybrać? Wszystko zależy od tego, jaką funkcję ma ona spełniać.

Ubezpieczenie dziecka

Istnieje wiele możliwości zabezpieczenia dziecka – zarówno na wypadek choroby jak i zapewnienie mu środków finansowych na przyszłość. Niektóre opcje są dostępne w formie ubezpieczeń grupowych. Trudno się w tym odnaleźć. Podzieliliśmy więc dostępne polisy ubezpieczeniowe na kilka kategorii, dzięki czemu będziesz mógł łatwiej określić swoje oczekiwania.

1. Ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych wypadków

Polisa NNW to przykład ubezpieczenia, do którego przeważnie dopisuje się dziecko w szkole – jeśli osiągnęło już odpowiedni wiek. Każda szkoła wykupuje ubezpieczenie grupowe dla swoich uczniów, do którego można dołączyć jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Warto jednak przyjrzeć się ofercie zanim się na nią zdecydujesz – na rynku istnieje wiele możliwości wykupienia takiej polisy indywidualnie a ta szkolna może nie zapewnić pełnej ochrony. Trzeba wiedzieć, że wielu ubezpieczycieli oferuje dodatkową ochronę w ramach pakietu Assistance, który zagwarantuje m.in. zwrot kosztów jakie poniesiesz na prywatne lekcje podczas choroby dziecka. Ubezpieczenie wykupione w szkole prawdopodobnie takiego dodatku nie będzie posiadało

2. Assistance

Warto przyjrzeć się swojemu ubezpieczeniu samochodowemu – wielu ubezpieczycieli umożliwia rozszerzenie ochrony o pakiet Assistance, który w razie wypadku lub awarii – zagwarantuje opiekę dla dzieci lub przewóz w bezpieczne miejsce czy pomoc medyczną jeśli taka jest potrzebna.

3. Rozszerzenia do ubezpieczenia mieszkania

Pod kątem bezpieczeństwa dzieci można też sprawdzić polisę mieszkaniową, z której korzystamy – lub brać pod uwagę ten element przy wyborze takiego ubezpieczenia, jeśli jeszcze go nie ma. Niektóre polisy umożliwiają bowiem wykupienie dodatkowej ochrony, która umożliwia pomoc lekarską, wizytę pielęgniarki czy zakup leków.

4. OC w życiu prywatnym

Jeśli jesteś rodzicem na pewno zależy Ci na ubezpieczeniu w sytuacjach, kiedy ucierpią osoby trzecie. Zdarzyć się może, że dziecko zniszczy przedmiot należący np. do sąsiada lub wybije szybę. Wówczas jeśli posiadasz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – szkodę pokryje ubezpieczyciel.

5. Ubezpieczenie posagowe

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku lepszy start w przyszłość – możesz wybrać dla niego jedną z ofert ubezpieczeń posagowych. Tych jest na rynku bardzo wiele i w każdym przypadku możliwe jest dokupienie umów dodatkowych zapewniające świadczenia spoza podstawowego pakietu. Generalnie jest to ubezpieczenie, które ma zapewnić dziecku łatwiejszy start w dorosłe życie i w przeciwieństwie do konta oszczędnościowego gwarantuje dziecku także wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci rodzica.

Ubezpieczenie dla dziecka – jakie powinno być?

 

Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

Kiedy rodzi się dziecko wystarczy wypełnić odpowiedni druk ZUS – w zależności od  Twojej sytuacji zawodowej dziecko będzie ubezpieczone razem z Tobą w firmie, w której pracujesz lub w Twojej działalności gospodarczej. Możesz także wykupić dla niego prywatną opiekę medyczną. Najkorzystniej będzie wybrać pakiet dla całej rodziny ale istnieje także możliwość ubezpieczenia wyłącznie dziecka.

Bez względu na to jakiej formy ochrony szukasz – musisz pamiętać, że to Ty jesteś odpowiedzialny za zdrowie, życie i przyszłość Twojego dziecka i musisz postępować rozważnie wybierając dla niego ubezpieczenie.

ubezpieczenie dla dziecka

The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!