Ubezpieczenie dla dziecka

Ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka – jaką polisę wybrać?

Czy ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka jest niezbędnym produktem? Okazuje się, że aby zyskało ono dostęp do prywatnej opieki nie trzeba kupować dla niego osobnego ubezpieczenia. Co zatem zrobić, aby móc korzystać z usług medycznych i badań laboratoryjnych?

Czy ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka jest potrzebne?

Ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka jest niezbędne. Tylko w ten sposób można zapewnić mu dostęp do prywatnej opieki medycznej, a niestety leczenie na NFZ bywa czasochłonne. Minusem jest także często zgłaszana niska jakość oferowanych przez placówki publiczne usług. Kiedy jednak dziecku potrzebny jest specjalista – na przykład alergolog – nie można czekać w długiej kolejce. Kiedy cierpi mały pacjent problem jest podwójny, gdyż nie zawsze może wyjaśnić dorosłym swój problem. Rodzice zaś szukają szybkiej i skutecznej pomocy. W takiej sytuacji ratunkiem bywa pakiet medyczny. 

Przeczytaj także: Ubezpieczenie dla dziecka – jakie powinno być?

Jak zapewnić dziecku dostęp do prywatnej opieki medycznej?

Nie trzeba jednak kupować specjalnej polisy dla dziecka. Wystarczy, że ubezpieczenie posiadają rodzice. W takiej sytuacji wystarczy zgłosić dziecko, które jako członek rodziny może korzystać z tej samej polisy ubezpieczeniowej. Wystarczy poinformować o takiej potrzebie ubezpieczyciela. Nie każdy jednak produkt jest odpowiedni dla rodziców małych dzieci. Na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka – jak wybrać polisę dla rodziców, aby była odpowiednia także dla najmłodszych?

Ubezpieczenia zdrowotne różnią się ceną i zakresem oferowanych usług. Im więcej jest ich w pakiecie i im więcej badań można wykonać – tym produkt jest droższy. Nie zawsze jednak droższe pakiety zawierają te same świadczenia. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia trzeba dokładnie sprawdzić, co można zyskać w ramach pakietu. Inne bowiem usługi są zwykle potrzebne dorosłym niż małym dzieciom. Choć nigdy nie można przewidzieć, jakie usługi przydadzą się najbardziej – ale można wybrać te, które potrzebne są najczęściej. W przypadku dzieci na pewno będzie to pediatra, ale często także rodzice korzystają z pomocy alergologa czy laryngologa. Na wczesnym etapie życia trzeba także dbać o rozwój postawy, dlatego potrzebny może być ortopeda. Zdecydowanie rzadziej najmłodsi korzystają z usług gastrologa czy urologa – choć oczywiście zdarzają się i takie przypadki.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka?

Dostępnych na rynku ofert jest bardzo dużo, dlatego najwięcej zależy od wybranej firmy. Zwykle także ubezpieczenia zdrowotne dostępne jest w kilku wariantach. Najdroższe są oczywiście te, które oferują najwięcej usług, ale nie warto kierować się tylko ceną. Oczywiście każdy rodzic zrobi dla swojego dziecka wszystko – ale droższe ubezpieczenie nie zawsze gwarantuje lepszą jakość oferowanych usług. Warto więc sprawdzić, czy szerszy – i zarazem droższy – pakiet oferuje takie świadczenia, które naprawdę mogą okazać się przydatne. Czasem bowiem lepiej kupić tańszą opcję, a w razie konieczności zapłacić za prywatną wizytę osobno, niż płacić co miesiąc za dostęp do bardzo rzadko potrzebnych specjalistów. 

Jaką ofertę warto wybrać?

Przy wyborze ubezpieczenia z pewnością mogą pomóc doradcy, którzy bezpłatnie udzielą wszelkich informacji. Mają oni szeroką wiedzę nie tylko w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, ale także wszelkich innych polis. Dlatego warto choćby sprawdzić proponowane oferty, później wszystkie informacje można zrewidować na własną rękę. 

Przeczytaj także: Dlaczego warto się spotkać z agentem? Rozmawiamy z agentem ubezpieczeniowym

Z ofert, które zasługują na uwagę, na pewno warto wymienić produkty przygotowane przez Signal Iduna. W tej firmie można wybrać jeden z trzech wariantów ubezpieczenia, w których najtańsze kosztuje 41 zł. Ciekawą, choć nieco droższą ofertę proponuje Inter Polska – tutaj jednak za tańszy wariant trzeba zapłacić 125 zł. Pośrednim rozwiązaniem może być natomiast produkt AXA Ochrona z Plusem w wariancie podstawowym – za 68 zł  można uzyskać dostęp do 9 różnych specjalistów i 33 badań laboratoryjnych.

Przeczytaj także: Konsekwencje braku ubezpieczenia zdrowotnego 

Ubezpieczenie na życie 

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC